4 דברים שתצטרכו כדי להוציא דרכון פולני

כולנו רואים ושומעים פרסומות על הוצאת דרכון אירופאי, אם זה דרכון פורטוגלי שמאוד נפוץ לאחרונה, ואם זה כל דרכון אחר של מדינה שחברה באיחוד האירופי. בשנים האחרונות גם פולין נכנסת לטרנד, ואם אתם רוצים להוציא דרכון פולני, כנראה שתצטרכו לבצע מספר דברים. אז מה הם הדברים החשובים בתהליך? כל הפרטים כאן.

 

מה זה אומר בכלל דרכון פולני?

כדי לקבל דרכון פולני עליכם לבדוק שאתם זכאים בכלל לאזרחות פולנית. בשנת 2004 פולין הצטרפה למדינות האיחוד האירופי, ומאז הטרנד לקבלת אזרחות כזאת בקרב ישראלים שאבותיהם או סביהם נולדו בפולין התגבר. גם אם סבא שלכם שנולד בפולין עדיין בחיים, וגם אם כבר נפטר, עדיין תוכלו לקבל דרכון פולני.

 

מה נותן בכלל דרכון פולני?

אזרחות פולנית באופן כללי מקנה לך את האופציה לחיות באחת ממדינות אירופה, להתפרנס ולעבוד שם. בנוסף, האפשרויות הכלכליות, היכולת להשקיע, להקים עסק, רחבות בהרבה מכאלה שאינם אזרחיים אירופיים. בנוסף, דרכון פולני יאפשר לך כניסה למדינות רבות שישראלים לא יכולים להיכנס אליהם בעזרת הדרכון הישראלי.

 

אז מה דורש התהליך? 4 הצעדים שעליכם לעשות

  • בדיקת זכאות – בדיקה שיש לכם מסמכים שמוכיחים שמי מאבותיכם הקרובים היה יליד פולין, שימו לב שהחוקים משתנים מדי פעם לגבי הזכאות, ולכן מומלץ מאוד לא לפספס שלב זה. תוכלו לאסוף מסמכים מהסוכנות היהודית, יד ושם, או כל מיני ארכיונים בינלאומיים.
  • העברת המסמכים לשלטונות הפולנים – לאחר שתהיו בטוחים שיש לכם את המסמכים להוכיח זכאות, תצטרכו להגיש בקשה לאזרחות פולנית, שכוללת את כלל המסמכים המוכיחים גם את מעמדכם האישי בישראל, מתורגמים לפולנית באישור נוטריון, לרישום האוכלוסין הפולני.
  • אישור האזרחות וקבלת טופס זכאות – לאחר שהשלטונות הפולנים יאשרו את בקשתכם, אם כלל המסמכים יגיעו כמובן, תקבלו טופס זכאות, בו רשום שתוכלו להנפיק תעודת זהות פולנית ודרכון פולני.
  • הגשת בקשה בשגרירות הפולנית בתל אביב – לאחר שתקבלו הודעה שיש לכם זכאות לאזרחות, תצטרכו להגיש בקשה לקבל דרכון פולני פיזית בשגרירות הפולנית בתל אביב, שם גם תצטרכו למלא שאלון נוסף, לגבי הבקשה, בפולנית. לאחר מכן תקבלו את האישור המיוחל לבקשת הדרכון ואת הדרכון עצמו, כעבור מספר שבועות. כמובן שכלל התהליך אורכו מספר חודשים, ויש לקחת זאת בחשבון, אם אתם לחוצים על דרכון אירופאי.

לסיכום, דרכון פולני יכול להפוך את החוויה שלכם בחופשה באירופה לנוחה הרבה יותר, בוודאי אם מתכננים לטוס לעבוד שם, או סתם להשקיע במיזמים כלכליים.

התהליך כולל בעיקר 4 שלבים מרכזיים, בדיקת זכאות לאזרחות פולנית, העברת המסמכים לרישום במרשם האוכלוסין הפולני לאחר אישור השלטונות, אישור האזרחות אחרי הגשת מסמכים וקבלת טופס הזכאות לאזרחות, והגשת בקשה לדרכון בשגרירות הפולנית בתל אביב. לאחר השלמת כל השלבים, תקבלו את הדרכון הפולני המיוחל.

דרכון פולני

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לימוד חוקים בפוקר
כללי
5 חוקי פוקר שחשוב שתכיר

פוקר הוא משחק ששבה את ליבם של אנשים ברחבי העולם במשך מאות שנים. השילוב של מיומנות, אסטרטגיה ופסיכולוגיה הופכת אותו למשחק הקלפים המועדף על רבים. בין אם אתם שחקנים ותיקים

דפים מתורגמים
משפט
שירותי נוטריון תרגום לרומנית

אחרי דילמות ולא מעט תהליכים הגעתם לשלב שבו אתם רוצים להוציא אזרחות רומנית? מבחינת החוק מגיע לכם לקבל אזרחות כזאת בגלל העבר המשפחתי? אם כך, כדאי שתדעו שבוודאי תזדקקו גם

עוד דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה
מתי צריך עורך דין לענייני גביית חובות?

בכל הנוגע לניהול כספים וניהול עסק, אחד ההיבטים המאתגרים ביותר יכול להיות התמודדות עם חשבוניות שלא שולמו וחשבונות בפיגור. במקרים מסוימים, עסקים עלולים למצוא את עצמם במצב שבו הם אינם

מטבעות ובית
משפט
מה ההגדרה של נדל"ן ומה החוק חושב על זה?

נדל"ן הם ראשי תיבות של הביטוי הארמי – נכסי דלא ניידי. במילים אחרות, נכסים שאינם ניידים, כי הם מקובעים לקרקע. לכן נדל"ן נקרא גם מקרקעין – מחובר לקרקע. אם כן,