4 דברים שתצטרכו כדי להוציא דרכון פולני

כולנו רואים ושומעים פרסומות על הוצאת דרכון אירופאי, אם זה דרכון פורטוגלי שמאוד נפוץ לאחרונה, ואם זה כל דרכון אחר של מדינה שחברה באיחוד האירופי. בשנים האחרונות גם פולין נכנסת לטרנד, ואם אתם רוצים להוציא דרכון פולני, כנראה שתצטרכו לבצע מספר דברים. אז מה הם הדברים החשובים בתהליך? כל הפרטים כאן.

 

מה זה אומר בכלל דרכון פולני?

כדי לקבל דרכון פולני עליכם לבדוק שאתם זכאים בכלל לאזרחות פולנית. בשנת 2004 פולין הצטרפה למדינות האיחוד האירופי, ומאז הטרנד לקבלת אזרחות כזאת בקרב ישראלים שאבותיהם או סביהם נולדו בפולין התגבר. גם אם סבא שלכם שנולד בפולין עדיין בחיים, וגם אם כבר נפטר, עדיין תוכלו לקבל דרכון פולני.

 

מה נותן בכלל דרכון פולני?

אזרחות פולנית באופן כללי מקנה לך את האופציה לחיות באחת ממדינות אירופה, להתפרנס ולעבוד שם. בנוסף, האפשרויות הכלכליות, היכולת להשקיע, להקים עסק, רחבות בהרבה מכאלה שאינם אזרחיים אירופיים. בנוסף, דרכון פולני יאפשר לך כניסה למדינות רבות שישראלים לא יכולים להיכנס אליהם בעזרת הדרכון הישראלי.

 

אז מה דורש התהליך? 4 הצעדים שעליכם לעשות

  • בדיקת זכאות – בדיקה שיש לכם מסמכים שמוכיחים שמי מאבותיכם הקרובים היה יליד פולין, שימו לב שהחוקים משתנים מדי פעם לגבי הזכאות, ולכן מומלץ מאוד לא לפספס שלב זה. תוכלו לאסוף מסמכים מהסוכנות היהודית, יד ושם, או כל מיני ארכיונים בינלאומיים.
  • העברת המסמכים לשלטונות הפולנים – לאחר שתהיו בטוחים שיש לכם את המסמכים להוכיח זכאות, תצטרכו להגיש בקשה לאזרחות פולנית, שכוללת את כלל המסמכים המוכיחים גם את מעמדכם האישי בישראל, מתורגמים לפולנית באישור נוטריון, לרישום האוכלוסין הפולני.
  • אישור האזרחות וקבלת טופס זכאות – לאחר שהשלטונות הפולנים יאשרו את בקשתכם, אם כלל המסמכים יגיעו כמובן, תקבלו טופס זכאות, בו רשום שתוכלו להנפיק תעודת זהות פולנית ודרכון פולני.
  • הגשת בקשה בשגרירות הפולנית בתל אביב – לאחר שתקבלו הודעה שיש לכם זכאות לאזרחות, תצטרכו להגיש בקשה לקבל דרכון פולני פיזית בשגרירות הפולנית בתל אביב, שם גם תצטרכו למלא שאלון נוסף, לגבי הבקשה, בפולנית. לאחר מכן תקבלו את האישור המיוחל לבקשת הדרכון ואת הדרכון עצמו, כעבור מספר שבועות. כמובן שכלל התהליך אורכו מספר חודשים, ויש לקחת זאת בחשבון, אם אתם לחוצים על דרכון אירופאי.

לסיכום, דרכון פולני יכול להפוך את החוויה שלכם בחופשה באירופה לנוחה הרבה יותר, בוודאי אם מתכננים לטוס לעבוד שם, או סתם להשקיע במיזמים כלכליים.

התהליך כולל בעיקר 4 שלבים מרכזיים, בדיקת זכאות לאזרחות פולנית, העברת המסמכים לרישום במרשם האוכלוסין הפולני לאחר אישור השלטונות, אישור האזרחות אחרי הגשת מסמכים וקבלת טופס הזכאות לאזרחות, והגשת בקשה לדרכון בשגרירות הפולנית בתל אביב. לאחר השלמת כל השלבים, תקבלו את הדרכון הפולני המיוחל.

דרכון פולני

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגן
כללי
פספורטקארד: כל המידע

שוקלים לרכוש ביטוח נסיעה לחו"ל אצל חברות הביטוח המובילות? כל הפרטים על פספורטכארד, החברה שנכנסה לשוק הישראלי ולעולם הביטוחים בשנת 2011, ומאז כבר הכול היסטוריה. עם היכנסה לשוק הישראלי, החברה

אישה נפגעת ובוכה
עורך דין
אלימות במשפחה

תקופת הקורונה שגורמת למשפחות רבות להסתגר ימים ארוכים יחדיו בבית, מובילה להחמרה במספר עבירות האלימות במשפחה. עבירות אלימות במשפחה הן עבירות אשר קשה מאוד לטפל בהן ולהפסיק אותן, מאחר והן

עורך דין משפחה
עורך דין משפחה
מה המשמעות המשפטית של כתובה?

במהלך החתונה מוצאים עצמם, החתן והכלה, משתתפים בטקסים רבים שאינם מוכרים או ברורים להם בהכרח. כחלק מהתהליך, נלקח החתן טרם החופה לחתום על הכתובה, אותה הוא מעניק לכלה מתחת לחופה.