צוואה משותפת בין בני זוג – איך זה עובד

לעיתים, בני זוג בוחרים לכתוב ביחד צוואה משותפת. הדבר גורם להם לבחון את העניין באופן מעמיק, כדי לדעת איך העניין עובד, למי צריך לפנות וכמובן – מה חשוב לדעת לפני שמתחילים את ההליך? כדי לעשות סדר בנושא ולהעלות את המודעות בתחום, יצאנו לבדוק את כל הפרטים הללו וחזרנו עם מידע חיוני שחשוב להכיר.

 

הגורמים שליוו וסייעו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו תוך ליווי מטעם בני זוג שערכו בתקופה האחרונה צוואה משותפת בני זוג. אלו הגיעו אלינו לאחר שכתבנו פוסט בנושא ברשתות החברתיות וביקשנו מאלו שיודעים דבר בעניין, לכתוב לנו את כל המידע הדרוש בנושא. זו ההזדמנות להודות לכל אלו שסייעו לנו בכתיבת ההליך. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור והוא צפוי להוביל לעלייה במודעות מבורכת בנושא.

 

אז מה זה בכלל צוואה משותפת?

רגע לפני שנגיע לפרט החשוב ביותר שהוא כמובן מציאת עו"ד צוואות מומלץ בקרית אונו, כדאי שתדעו מהי צוואה משותפת. צוואה שכזו הינה צוואה שבני זוג עורכים יחד כדי להוריש את העיזבון שלהם זה לזה ולאחר מכן, אל צדדים נוספים שנקראים צדדים שלישיים או ישירות אליהם מראש. בחירה זו תלויה בבני הזוג עצמם. כשבני זוג עורכים צוואה שכזו במסמך אחד, הצוואה תהיה צוואה משותפת.

 

בחירה בנוטריון מומלץ לעריכת הצוואה

ראוי לציין כי לא פעם, אלו שסייעו לנו בכתיבת המדריך, ציינו בפנינו כי עריכת הצוואה המשותפת בין בני הזוג צריכה להתקיים אך ורק אצל נוטריון מומלץ. שכן, מדובר בהליך שמצריך מכם לדעת שאתם בוחרים בבעל מקצוע שיש לו ניסיון רב בתחום ושהוא הוסמך לחתום על הצוואה (שימו לב, רק נוטריון מוסמך לבצע את הליך זה ולא עורך דין שאין לו את ההסמכה המתאימה).

 

איך תוכלו לדעת שאתם בוחרים בנוטריון מומלץ?

לאחר שראינו שמרבית המסייעים לנו בכתיבת המדריך ציינו כי חשוב לפנות אל נוטריון מומלץ בלבד, חזרנו אל כמה מהם ושאלנו אותם איך הם הגיעו אל נוטריון שכזה. כל אחד מהמסייעים בכתיבת המדריך ציין כי יש לו דרך משלו שאפשרה לו בסופו של דבר להגיע אל נוטריון שיצא ממנו מרוצה. כעת נציין בפניכם את הדרכים הנפוצות ביותר למציאת נוטריון שיסייע לכם לכתוב את הצוואה המשותפת על הצד הטוב ביותר:

  • באמצעות חיפוש חוות דעת בקבוצות פייסבוק שנוגעות לעניינים משפטיים
  • באמצעות חיפוש נוטריונים בגוגל (וקריאת חוות דעת בלשונית הביקורות)
  • באמצעות חיפוש אחר אתרים עסקיים של עורכי דין וקריאת ביקורות באתר עצמו

 

כמה מילים לקראת סיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על צוואה משותפת בין בני זוג. כעת, כשיש לכם את כל המידע המקיף בנושא, אתם יכולים לצאת ולערוך את הצוואה שלכם אצל נוטריון מומלץ. בהצלחה!

בני זוג

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מאזניים
משפט
הטרדה מינית בעבודה

למרות המודעות הרחבה לנושא, מצבים של הטרדה מינית בעבודה עדיין לא תמיד מפוענחים באופן שוטף: האם התנהגות מילולית נחשבת להטרדה מינית? ומה לגבי הצעה מינית שהצד השני סירב לה וכלום

מאזניים
עורך דין ביטוח לאומי
איך ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות לך

תהליך מימוש הזכויות הרפואיות שמגיעות לך עקב פגיעה, תאונה או מחלה, עלול להיראות מסובך למי שלא בקיא בתחום. מאמר זה יעשה סדר ויבאר כיצד ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות

אמן חושים לערב עורכי דין
הבלוג
אמן חושים לערב עורכי דין

תכנון של ערב מקצועי כל שהוא, הן עבור קבוצת אנשי מקצוע הומוגנית והן עבור קבוצת אוכלוסיה עם תחומי התעניינות דומים, מהווה אתגר משמעותי. בדרך כלל, נועד המפגש המתוכנן להשגת תפוקות

Insurance
עורך דין ביטוחים
מהם דיני ביטוח וכיצד מומלץ לטפל בהם?

ככלל, אנשים רבים נוהגים לבטח את עצמם כדי לקבל הגנה מנזקים אפשריים שעשויים להתרחש והם עושים זאת באמצעות ביטוחי חיים, ביטוחי רכוש, ביטוחים פנסיונים וכיו"ב. באופן זה, הם מבקשים הגנה