מהו מודל PEST ואיך הוא קשור לעורכי דין?

עולם העסקים מחייב אותנו לחשוב תמיד כמה צעדים קדימה ולתכנן היטב את הצעדים הכלכליים שלנו לטווח הרחוק, בכדי לשמור על יציבות כלכלית ואף להביא להתפתחות וצמיחה. כך, ייעוץ אסטרטגי ובניית מודלים כלכליים, שיווקיים וארגוניים, הינם הבסיס להצלחתה של החברה

 

תכנון אסטרטגי – המתכון להצלחה

אנו חיים בעולם מודרני ומתפתח בקצב מסחרר, עד שפעמים רבות קשה לנו לעקוב אחרי כל החידושים והעדכונים האחרונים המקיפים אותנו מכל עבר. כשמדובר בעולם עסקים, אין לנו ברירה אלא להתעדכן ולהתחדש באופן שוטף, אחרת נמצא את עצמנו נמצאים כמה שלבים מאחור בהשוואה לחברות מתחרות אחרות.

בסופו של דבר, כל עסק מסחרי הוקם בכדי ליצור רווחים והכנסות, ואחת הדרכים הבסיסיות והנפוצות להגדלת הכנסות החברה היא גיבוש ייעוץ שיווקי ואסטרטגיה עסקית מותאמת אישית לאופי העסק. גיבוש אסטרטגיה עסקית משלב ניתוח ניתוחים מעמיק ובניית מודלים כלכליים, שיווקיים וארגוניים, במטרה להגדיר לוחות זמנים לעמידה בתנאים בדרך להגשמת היעדים שהצבתם לעצמכם.

 

אילו מודלים קיימים?

אסטרטגיה עסקית יעילה ומוצלחת מתחילה באפיון, תכנון וניתוח הפעילות העסקית, על שלל היבטיה- תכנון כלכלי, שיווק והצבת יעדים ומטרות עתידיות. בכדי לבצע מיפוי וניתוח נתונים מעמיק, קיימים מספר מודלים נפוצים, כשבניהם, ניתן למצוא את מודל יועצי בוסטון, מודל בחינת אסטרטגיות המוצר, מודל פורטר, אסטרטגיית האוקיינוס הכחול ומודל Pest, בו נרצה להתמקד במאמר זה.

 

מודל PEST

מודל זה מהווה למעשה שיטה ניהולית, באמצעותה ניתן לבצע הערכה של הפרמטרים המשפיעים על תפעולו של העסק, כאשר המטרה היא לגרום לעסק להגדיל את החלק שלו בתחרות העסקית מול שאר החברות המתחרות.

מודל Pest נחשב לאחד המודלים הפופולאריים והנפוצים ביותר בעולם, כששמו מורכב מראשי תיבות של המילים Political, Economic, Social, Technological (פוליטי, כלכלי, חברתי וטכנולוגי). מודל זה מאפשר לזהות הזדמנויות עסקאות הנוצרות בתנאים עסקיים מתאימים, כמו גם זיהוי בעיות קיימות, או שינויים עתידיים העלולים להשפיע על הסביבה העסקית.

 

איך מודל PEST קשור לעורכי דין?

ראינו אם כן כי מודל Pest משמש ככלי ניתוח יעיל ומוצלח לזיהוי הזדמנויות עסקיות, כמו גם זיהוי בעיות קיימות. כשמדובר בעסק, אין ספק כי זיהוי מצבים אלו חשוב עוד בהתחלה, הן כדי להקדים מתחרים אחרים והן כדי לצמצם נזקים כלכליים אפשריים. אם האם וכיצד מודל ניתוח כלכלי זה מתקשר לעורכי דין?

בעולם העסקים המודרני, אחת מאפשרויות הצמיחה וההזדמנויות העסקיות המגוונות, היא אפשרות המיזוג ורכישת חברה עסקית דומה בכדי למנף את הפעילות הכלכלית של העסק שלנו. הזדמנות זו אמנם טומנת בחובה פוטנציאל רב להצלחה ופריחה, אך כשהיא מבוצעת בצורה לא נכונה, הרי שהיא יכולה להתגלות כמהלך שגוי, העלול אף לעלות לנו בהוצאות מיותרות.

לפיכך, עורך דין המתמחה בחוזים וענייני מיסוי, יוכל לעזור לכם לבחון בעין מקצועית את ההליך שאתם מבקשים לבצע ואף להציב תמרורי אזהרה, גם במצבים בהם המהלך נראה לגיטימי וחף מבעיות.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לימוד חוקים בפוקר
כללי
5 חוקי פוקר שחשוב שתכיר

פוקר הוא משחק ששבה את ליבם של אנשים ברחבי העולם במשך מאות שנים. השילוב של מיומנות, אסטרטגיה ופסיכולוגיה הופכת אותו למשחק הקלפים המועדף על רבים. בין אם אתם שחקנים ותיקים

פְּשִׁיטַת רֶגֶל
עורך דין חדלות פירעון
מה ההגדרה המדויקת של חדלות פירעון?

הצ'קים לא מפסיקים לחזור? כרטיס האשראי כבר לא עובר? כל שיחת טלפון או הודעה בפלאפון מקפיצה לכם את הלב? ייתכן שאתם עונים להגדרה של אנשים שרשאים לגשת להליך חדלות פירעון.

לכתוב צוואה
עורך דין
כיצד כותבים צוואה בצורה נכונה?

כמעט אין אדם שחושב על היום בו הוא צפוי למות. מטבע הדברים, אנחנו כמעט לא עוסקים בסידורים לקראת היום הזה שכוללים רכישת חלקת אדמה, מצבה, וכמובן – כתיבת צוואה. אולם,

דפים מתורגמים
משפט
שירותי נוטריון תרגום לרומנית

אחרי דילמות ולא מעט תהליכים הגעתם לשלב שבו אתם רוצים להוציא אזרחות רומנית? מבחינת החוק מגיע לכם לקבל אזרחות כזאת בגלל העבר המשפחתי? אם כך, כדאי שתדעו שבוודאי תזדקקו גם