מדוע כדאי להתייעץ עם עו״ד מיסים?

הקמה של עסק במדינה כמו ישראל זה לא עניין של מה בכך. כולנו אומנם רוצים להצליח וחלק מאיתנו אפילו יתנו את הנשמה כדי שזה יקרה, אך כולנו עלולים לעשות טעויות שונות אפילו בלי להיות מודעים לכך. למעשה, כל מי שכבר הקים עסק יודע לומר שמדובר על עבודה שאינה פשוטה וחלק ממה שמורכב בעניין זו דווקא ההתנהלות מול רשויות המיסים ולא מול הלקוחות. כלומר, כבר בשלב הראשון אנחנו צריכים לדאוג שהכול יהיה חוקי ושנשלם את המיסים בזמן ובצורה נכונה, שכן אחרת כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו בצרות חמורות. לדוגמא, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב שבו העלמנו מס מבלי שבכלל התכוונו לעשות זאת! מצד שני, כמובן שאי ידיעת החוק לא פוטרת אותנו מעונש ולכן נשאלת השאלה: מה עושים בנידון? הטיפ הכי חשוב שנוכל לתת לכם בנושא הזה הוא לא לחכות שהצרות תגענה, אלא להתחיל את ההתנהלות הנכונה שלכם כמה שיותר זמן מראש. כלומר, במקום ״לכבות שריפות״ כשאתם מגלים אותן, עדיף להתייעץ כמה שיותר זמן מראש עם עורך דין מיסים שיעזור לכם, כי איש מקצוע כזה יוכל למנוע מכם לעשות טעויות חמורות.

 

הדרך שלכם לבחור עורך דין מתאים

 

בין אם אתם מחפשים עורך דין מיסים בתחילת הדרך, כדי להימנע מטעויות, ובין אם אתם כבר שקועים בצרה כלשהי, חשוב שתבדקו לאיזה עורך דין אתם פונים. עורך דין מיסים צריך להיות אדם שמגיע עם ניסיון רב, שמכיר את התחום הזה לעומק ושיוכל לעזור לכם בכל עת. האם הוא זמין עבורכם? האם מדובר על אדם שיכול לענות לכם גם על שאלות שמתעוררות אצלכם בין הפגישות? או שאולי מדובר על עורך דין שלא זמין עבור הלקוחות שלו בכל עת? מעבר לשאלת הזמינות, יש כאן עוד דבר חשוב שלא כדאי יהיה לוותר עליו וזו שאלת הניסיון. האם פניתם לאדם עם ניסיון? או שאולי מדובר על אדם שזה עתה סיים את הלימודים שלו ומנסה לבנות לעצמו משרד עם שם על חשבונכם? בכל מקרה, מומלץ לקרוא מידע רב ככל הניתן באתר vshomron.

עוד מיסים

 

המלצות לגבי עורך הדין ושירותיו

 

עוד דבר שאנחנו מאוד ממליצים לכם לעשות, זה מחקר קטן לגבי איש המקצוע. האם מדובר על עורך דין מיסים שיוכל לתת לכם שירות טוב? האם יש מי שממליץ עליו באופן אישי? והכי חשוב, כאשר אתם עושים חיפוש קצר אודות עורך הדין שמעניין אתכם, האם אתם מוצאים לגביו חוות דעת חיוביות או לא? היום, כאשר על כל אחד ואחד מעורכי הדין אתם יכולים למצוא לא מעט מידע, חבל יהיה לפנות ככה סתם לאדם שאתם לא יודעים לגביו דבר. עורך דין מיסים הוא אדם שמגיע לרוב עם הרבה ידע אך חשוב שגם יהיו לגביו כמה שיותר המלצות. שיו לב, בין היתר, לשאלת המחיר, כי מה פתאום שתבחרו לכם עורך דין מיסים שגובה עמלות גבוהות מידי על השירות שלו? חשוב לברר את הסוגיה הזאת מראש כי אין טעם לשלם מחיר גבוה מידי. זה לא משנה אם הסתבכתם עד מעל הראש או לא, כי בכל מקרה עדיף יהיה לבחור עו״ד שגובה תעריפים נוחים.

 

בחסות זיו קטרו.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם