תפסו אותי מזייף תו ירוק – מה הסיכונים?

תעודת התחסנות או תו ירוק הם מושגים חדשים מאז שהגיעה הקורונה לחיינו, אך כבר ניתנים לזיוף בקלות רבה. המאמר יפרט על הסיכונים בזיוף תו ירוק.

 

מדוע לזייף תו ירוק?

מגפת הקורונה שהתפשטה בכל העולם הכניסה לחיינו כבר 3 חיסונים והרביעי בדרך. על מנת שנוכל לחיות לצד הקורונה, לטוס לחו"ל, לבלות בבתי מלון, להיכנס למופעים, הצגות, סרטים, ללכת לאירועים וכיוצא בזה, החוק מחייב לשאת בתו ירוק המוכיח שהתחסנו. בתו הירוק מפורטים תאריכי החיסונים, הסוגים שלהם (פייזר או מודרנה) ומספר החיסונים שקיבלנו. כך ניתן לדעת כמה זמן עבר בין חיסון לחיסון ולהתנהל באופן שאינו מגביל את האדם לעומת מי שלא חוסן עם כל הצער של שלילת זכויות הפרט במקרה של הקורונה.

למעשה, עד הגעת וריאנט האומיקרון, התו הירוק העניק אף זכות לא לשהות בבידוד במידה וחשופים לחולה מאומת בקוביד מסוג דלתא או אחר. בכל אופן התו הירוק הוא תעודה לזמן מוגבל שאותו ניתן להאריך לאחר קבלת חיסון או החלמה מהמחלה. כלומר, מי שזכאי לתו הירוק הם מתחסנים שקיבלו 2 או 3 מנות חיסון עד שפג תוקף התעודה או מחלימים שיש בגופם נוגדנים לווריאנטים השונים. בנוסף, ילדים ואנשים שלא חוסנו מסיבות שונות נאלצים לעבור בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית התקפה ל-72 שעות על מנת שיופק להם תו ירוק זמני.

 

איך מזייפים תו ירוק?

מאחר שהתו הירוק ותעודת ההתחסנות הם קבצי pdf ניתן לשנות את השמות והפרטים האישיים ולערוך אותם בקלות. מייצרים ברקוד באתרי QR קוד ומוסיפים אף אותו דרך עריכת מסמכים לתעודות וכך מייצרים אותן גם למי שלא התחסן או למתנגדי החיסונים. ישנם אף המגדילים לעשות. הם מייצרים תווים ירוקים ומוכרים אותם לכל דכפין במחיר של 150-200 ₪ לתעודה מזויפת. במקרה אחר אזרחים אף נכנסים למתחמי החיסונים כדי להירשם כזכאים לקבלת התו הירוק ולאחר הרישום נמלטים ולא עושים כלל את החיסונים. על כל אלו ישנן השלכות פליליות.

 

מה הם הסיכונים וההשלכות הפליליות בזיוף תו ירוק?

זיוף של התו הירוק עלול להביא לענישה הכרוכה בקנסות ובמאסר למרות שאין עדיין חקיקה בנושא. ביחד עם זאת, ישנה חקיקה לגבי זיוף באופן כללי. כלומר, אדם הנתפס מזייף מסמכים עלול לקבל עונשי מאסר הנעים בין 3-5 שנים ומי שמשתמש בתעודות מזויפות וקבלת דבר במרמה יירשם לו רישום פלילי וגם הוא יישא בתוצאות של 5 שנות מאסר. אדם שאין לו תו ירוק הוא אדם שלא חוסן ועלול להפיץ את המחלה באזורים ציבוריים ולכן מדובר על מעשה חמור. לפיכך, בעת חשד לזיוף תו ירוק יש לפנות לעורך דין פלילי על מנת שיצמצם את ההאשמות וימתיק את גזר הדין. לפרטים נוספים הקליקו https://www.ordanlaw.co.il.

תעודת חיסון נגד קוביד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מה שחשוב לדעת בנקים ראשית
כללי
עורך דין בנקים – מה שחשוב לדעת

הרבה מאוד אנשים רואים את עצמם בעמדת נחיתות מול הבנק שלהם, ובמיוחד כאשר הם נמצאים במצב כלכלי קשה. לא כל אלו ש"תקועים בבור" מבחינה פיננסית, יכולים לאבחן באמת מתי הזכויות

טיפים ראשית
כללי
3 טיפים למי שמתחיל תהליך של פשיטת רגל

כאשר אנשים מתחילים תהליך של פשיטת רגל, באופן טבעי הם חשים בלבול רב ועולים אצלם חששות גדולים. למרות המבנה הדי ברור של התהליך הזה, איש אינו יכול להבטיח את אורכו