תפסו אותי מזייף תו ירוק – מה הסיכונים?

תעודת התחסנות או תו ירוק הם מושגים חדשים מאז שהגיעה הקורונה לחיינו, אך כבר ניתנים לזיוף בקלות רבה. המאמר יפרט על הסיכונים בזיוף תו ירוק.

 

מדוע לזייף תו ירוק?

מגפת הקורונה שהתפשטה בכל העולם הכניסה לחיינו כבר 3 חיסונים והרביעי בדרך. על מנת שנוכל לחיות לצד הקורונה, לטוס לחו"ל, לבלות בבתי מלון, להיכנס למופעים, הצגות, סרטים, ללכת לאירועים וכיוצא בזה, החוק מחייב לשאת בתו ירוק המוכיח שהתחסנו. בתו הירוק מפורטים תאריכי החיסונים, הסוגים שלהם (פייזר או מודרנה) ומספר החיסונים שקיבלנו. כך ניתן לדעת כמה זמן עבר בין חיסון לחיסון ולהתנהל באופן שאינו מגביל את האדם לעומת מי שלא חוסן עם כל הצער של שלילת זכויות הפרט במקרה של הקורונה.

למעשה, עד הגעת וריאנט האומיקרון, התו הירוק העניק אף זכות לא לשהות בבידוד במידה וחשופים לחולה מאומת בקוביד מסוג דלתא או אחר. בכל אופן התו הירוק הוא תעודה לזמן מוגבל שאותו ניתן להאריך לאחר קבלת חיסון או החלמה מהמחלה. כלומר, מי שזכאי לתו הירוק הם מתחסנים שקיבלו 2 או 3 מנות חיסון עד שפג תוקף התעודה או מחלימים שיש בגופם נוגדנים לווריאנטים השונים. בנוסף, ילדים ואנשים שלא חוסנו מסיבות שונות נאלצים לעבור בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית התקפה ל-72 שעות על מנת שיופק להם תו ירוק זמני.

 

איך מזייפים תו ירוק?

מאחר שהתו הירוק ותעודת ההתחסנות הם קבצי pdf ניתן לשנות את השמות והפרטים האישיים ולערוך אותם בקלות. מייצרים ברקוד באתרי QR קוד ומוסיפים אף אותו דרך עריכת מסמכים לתעודות וכך מייצרים אותן גם למי שלא התחסן או למתנגדי החיסונים. ישנם אף המגדילים לעשות. הם מייצרים תווים ירוקים ומוכרים אותם לכל דכפין במחיר של 150-200 ₪ לתעודה מזויפת. במקרה אחר אזרחים אף נכנסים למתחמי החיסונים כדי להירשם כזכאים לקבלת התו הירוק ולאחר הרישום נמלטים ולא עושים כלל את החיסונים. על כל אלו ישנן השלכות פליליות.

 

מה הם הסיכונים וההשלכות הפליליות בזיוף תו ירוק?

זיוף של התו הירוק עלול להביא לענישה הכרוכה בקנסות ובמאסר למרות שאין עדיין חקיקה בנושא. ביחד עם זאת, ישנה חקיקה לגבי זיוף באופן כללי. כלומר, אדם הנתפס מזייף מסמכים עלול לקבל עונשי מאסר הנעים בין 3-5 שנים ומי שמשתמש בתעודות מזויפות וקבלת דבר במרמה יירשם לו רישום פלילי וגם הוא יישא בתוצאות של 5 שנות מאסר. אדם שאין לו תו ירוק הוא אדם שלא חוסן ועלול להפיץ את המחלה באזורים ציבוריים ולכן מדובר על מעשה חמור. לפיכך, בעת חשד לזיוף תו ירוק יש לפנות לעורך דין פלילי על מנת שיצמצם את ההאשמות וימתיק את גזר הדין. לפרטים נוספים הקליקו https://www.ordanlaw.co.il.

תעודת חיסון נגד קוביד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פְּשִׁיטַת רֶגֶל
עורך דין חדלות פירעון
מה ההגדרה המדויקת של חדלות פירעון?

הצ'קים לא מפסיקים לחזור? כרטיס האשראי כבר לא עובר? כל שיחת טלפון או הודעה בפלאפון מקפיצה לכם את הלב? ייתכן שאתם עונים להגדרה של אנשים שרשאים לגשת להליך חדלות פירעון.

מה תפקידו של בורר
הבלוג
מה תפקידו של בורר?

בורר מהווה צד שלישי ואובייקטיבי עבור פתרון סכסוכים בין שני צדדים. הבורר אחראי להקשיב, להבין את הסיטואציה, וכך לאחר כמה מפגשים גם להביא לפתרונות ולהחליט על הפעולות שכל צד חייב