איך מתמודדים עם עבירות מס הכנסה?

אם יש משהו שמרגיז את רוב האנשים העובדים בישראל זה הנושא של תשלומי מיסים. כולנו אומנם מבינים שעלינו לשלם מיסים במדינה, אך עובדה היא שרוב האנשים מעידים על כך שהם מרגישים שהם משלמים יותר מידי. איך יכול להיות שאני עובד ועובד ובסופו של דבר משלם מיסים כל כך כבדים עד כי אני נשאר בלי כלום? זו תלונה ידועה ומוכרת שחוזרת על עצמה לעיתים קרובות. למעשה, זה הגורם העיקרי לכך שלא מעט אנשים בוחרים לעבור עבירות מס הכנסה. חשוב לדעת שיש סוגים שונים של עבירות מס הכנסה ויש גם מקרים שבהם אנשים עוברים על החוק בלי כוונה. עם זאת, כידוע, אי ידיעת החוק לא פוטרת אותנו מעונש ולכן, אם גם אתם עברתם עבירה כזו או אחרת על החוק, כדאי שתדעו שיש מה לעשות בנידון וכי כדאי שתפנו כמה שיותר מהר אל עורך דין שיוכל לעזור לכם.

סוגים שונים של עבירות מס

בבואנו לראות מה נחשב לעבירת מס הכנסה, אנחנו רואים שלמעשה יש מגוון רחב של אופציות. יש עבירות אשר נחשבות לקלות יחסית לעומת עבירות אחרות שנחשבות להרבה יותר חמורות, כך שלפני הכול צריך להבין האם העבירה שבה אתם מעורבים נחשבת ליחסית קלה או לא. העבירות החמורות כמו זיוף של מסמכים, רישומים כוזבים וכדומה אלה הן עבירות שנחשבות לחמורות ולכן הענישה עליהן תהיה כבדה יותר. בין יתר העברות החמורות אי אפשר שלא לדבר על העלמות מס, שזוהי אולי העבירה הכי נפוצה שכולנו מכירים, בין היתר מהידוענים למיניהם שלעיתים חוטאים בהן. יש עוד סוגים של עבירות מס שבהן חוטאים לא מעט מאזרחי המדינה, כמו לדוגמא: דיווח שגוי על הכנסות, הוצאה של חשבוניות פיקטיביות או אפילו הימנעות מהפקה של תלושי שכר. יש מקרים שבהם אנשים בוחרים להסתיר נכסים או רווחים שונים ובכל המקרים הללו ההגדרה ברורה: מדובר על עבירות של מס הכנסה ובגינן צפוי עונש לא פשוט.

 

מה כדאי לעשות אחרי שמבצעים עבירת מס הכנסה?

בין אם עברתם עבירת מס הכנסה בכוונה ובין אם עשיתם זאת בלי ידיעה או בלי ששמתם לב, חשוב שתדעו שאם יתפסו אתכם אתם צפויים לתת את הדין על הנעשה. לכן עולה השאלה האם יש מה לעשות בנידון והאם יש גורם כלשהו שיוכל בכל זאת לעזור לכם. זה נשמע מוכר וגם אתם מתלבטים לגבי העניין הזה? אם כך, כדאי שתדעו: עורך דין מקצועי הוא האדם שיוכל לסייע לכם. עורך דין לענייני עבירות מס הוא אדם שמכיר את הענף הזה, למד אותו ובעיקר – הוא אדם שכבר טיפל בלא מעט מקרים דומים בעבר. לכן, אם חשבתם לרגע שיהיה עליכם להתמודד לבד עם העניין כדאי שתדעו שזה לא מדויק. למעשה עורך דין לענייני עבירות מס הכנסה הוא אדם שכדאי לכם לא רק להתייעץ איתו, אלא גם עדיף שתעשו את זה כמה שיותר מוקדם. העניין הוא שעו"ד שמגיע עם הרבה ניסיון בתחום יוכל לעזור לכם להימנע מטעויות שונות שאח"כ עלולות לסבך אתכם עוד יותר. לכן חשוב לאתר עו"ד שאתם סומכים עליו ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מהר, אז למה אתם מחכים? הפרמטרים שיוכלו לעזור לכם לבחור את עוה"ד שיעזור לכם רבים, כמו לדוגמא: הניסיון שלו, המוניטין והשאלה עד כמה הוא יכול להיות זמין עבורכם. אין טעם להתמודד לבד עם המצב שאליו נקלעתם ובמיוחד לא אם מדובר על עבירה חמורה במיוחד.

למידע נוסף:

https://www.ordanlaw.co.il/%D7%A2%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A1-%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%94

 

איך להתמודד עם עבירת מס

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מכשיר רפואי
עורך דין ביטוחים
תביעת ביטוח בריאות – 4 הצעדים הראשונים

ישראלים רבים מחזיקים בתיק ביטוחים מגוון, אשר כולל לעיתים קרובות ביטוחי בריאות שונים. תפקידם של ביטוחים אלה הוא לתת מענה לכלל מצבים בהם ביטוח בריאות ממלכתי אינו נותן מענה, אבל

איש עם קביים
משפט
האחריות במקרה של פגיעה בזמן עבודות בנייה

עבודות בנייה מתחילות בחפירות ומסתיימות בצביעה והתקנות מטבח, אלומיניום וכלים סניטריים. אך מה קורה מבחינה משפטית במקרה של פגיעה בזמן העבודות? המאמר יעסוק בהיבט המשפטי של פגיעה בזמן עבודות הבנייה.

זכוכית מגדלת
עורך דין חדלות פירעון
המדריך המלא לבחירת עורך דין חדלות פירעון?

נקלעתם למצב כלכלי קשה? החובות רק הולכים וטופחים? הנושים דופקים על הדלת? עיקלו לכם את חשבון הבנק? עורך דין חדלות פירעון יוכל לעזור לכם. אם הגעתם למצב של חדלות פירעון,