כיצד לאסוף ולשמור ראיות בתביעת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל אחד משלבי הטיפול הרפואי. במידה וכתוצאה מהרשלנות הרפואית נגרמו לכם נזקים שונים, הרי שעומדת בפניכם האפשרות להגיש תביעה ולדרוש פיצויים בהתאם. על מנת למקסם את סיכויי הצלחת התביעה, יש לאסוף ולשמור היטב את הראיות. במאמר זה נראה כיצד עושים זאת בדיוק

 

רשלנות רפואית – על מה ולמה?

כולנו, צעירים ומבוגרים כאחד, פונים בשלב כזה או אחר בחיינו לקבלת טיפול רפואי, הן טיפולים בשל מחלות רפואיות והן טיפולים אסתטיים, כאשר המטרה המשותפת לכל אותם הטיפולים הוא הרצון לצאת מהטיפול עם תחושה טובה כמובן, בריא יותר.

לצערנו, הטיפולים הרפואיים אינם תמיד מסתיימים כך, כאשר בלא מעט מקרים נגרמים נזקים שונים למטופלים וחלק לא מבוטל מהם כתוצאה של רשלנות של מי מאנשי הצוות הרפואית. כבודם של אנשי הצוותים הרפואיים מונח במקומם, אך מקרים כמו עומס יתר, הכשרה לקויה, חוסר תקשורת בין אנשי הצוות הרפואי ועוד, יכולים בהחלט לגרום למצב של רשלנות רפואית.

 

רשלנות רפואית – את מי תובעים?

במידה ונגרמו לכם נזקים במהלך הטיפול הרפואי ואתם מאמינים כי מקורם ברשלנות רפואית, הרי שעומדת בפניכם האפשרות להגיש תביעה ולדרוש פיצויים בהתאם. את תביעת הרשלנות הרפואית ניתן להגיש כנגד כל אחד מאנשי הצוות הרפואי שהתרשל בטיפול – טכנאי ציוד, אחות, רופא ועוד, כאשר האפשרות המקובלת יותר היא להגיש את התביעה כנגד המוסד הרפואי.

 

כיצד ניתן למקסם את סיכויי הצלחת התביעה?

על מנת למקסם את סיכויי הצלחת התביעה, יש לדאוג לאלמנטים הבאים:

 

פנייה לעורך דין רשלנות רפואית

עו"ד רשלנות רפואית הוא הגורם המקצועי אליו עלינו לפנות במקרים של רשלנות רפואית, שכן באמצעות הידע והניסיון שלו, הוא יוכל לבחון היטב את המקרה, להחליט האם אכן קיימת עילת תביעה ולבסס כתב תביעה ברור וחד משמעי.

 

איסוף ראיות

בכדי לסייע לעבודתו של עורך הדין ולבסס את עילת התביעה מעל לכל ספק, יש לדאוג לאיסוף ראיות מתהליך הטיפול הרפואי שעברתם. ראיות אלו יכולות להיות צילומים, הקלטות, תיק רפואי, עדות עד מומחה, מחקרים רפואיים / מדעיים ושאר מסמכים רפואיים רלוונטיים.

 

כיצד לאסוף ולשמור ראיות בתביעת רשלנות רפואית

אנשים רבים לא תמיד מודעים אלו מסמכים רפואיים יכולים לשמש כראיה ואלו לא. ולכן, ההמלצה הרווחת היא לאסוף ולשמור את כלל המסמכים הרפואיים הנוגעים למקרה, לרבות ההיסטוריה הרפואית שלכם. על מנת לאסוף ולשמור היטב את כלל הראיות, תוכלו להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי ומנוסה ולמנות אותו כמיופה כח שלכם, כך שיוכל לפעול בשמכם.

 

לסיכום

במידה ונגרמו לכם נזקים שונים כתוצאה מטיפול רפואי רשלני, הרי שעומדת בפניכם האפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית ולדרוש פיצויים בהתאם. על מנת למקסם את סיכויי הצלחת התביעה חשוב ומומלץ לאסוף ולשמור ראיות (צילומים, הקלטות, מסמכים רפואיים ועוד) ולהיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה, אשר גם יסייע לכם לאסוף ולשמור את כלל הראיות והמסמכים הרפואיים הרלוונטיים.

תביעת רשלנות רפואית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגן
כללי
פספורטקארד: כל המידע

שוקלים לרכוש ביטוח נסיעה לחו"ל אצל חברות הביטוח המובילות? כל הפרטים על פספורטכארד, החברה שנכנסה לשוק הישראלי ולעולם הביטוחים בשנת 2011, ומאז כבר הכול היסטוריה. עם היכנסה לשוק הישראלי, החברה

תג מחיר בעיגול כתום
הבלוג
השוואת מחירי אינטרנט – למה כדאי לעשות זאת

מאז החלה מגפת הקורונה עלתה צריכת האינטרנט בישראל בצורה קיצונית. המעבר לעבודה מהבית לצד ביטול הלימודים בבתי הספר והאוניברסיטאות גרמו לישראלים רבים להעביר שעות רבות במחשב באפליקציות כמו פייסבוק או

טיפים ראשית
כללי
3 טיפים למי שמתחיל תהליך של פשיטת רגל

כאשר אנשים מתחילים תהליך של פשיטת רגל, באופן טבעי הם חשים בלבול רב ועולים אצלם חששות גדולים. למרות המבנה הדי ברור של התהליך הזה, איש אינו יכול להבטיח את אורכו