האם פרמיית הביטוח עולה לאחר תאונת דרכים?

תחום ביטוחי הרכב הינו תחום מורכב, וכולל מרכיבים רבים בחובו.

חלקם מסוג ביטוחי חובה וחלקם ביטוחי רשות. חובתו של כל בעל רכב לרכוש ביטוח חובה, מכיוון ישנו איסור להשתמש ברכב ללא הביטוח.

לעומת זאת, ביטוח מקיף הינו ביטוח רשות.

כעת נשאלת השאלה כיצד נקבעת הפרמיה אותו משלם בעל הרכב לחברת הביטוח והאם המחיר משתנה כאשר הרכב עובר תאונה? כל התשובות כאן.

ביטוח החובה הינו ביטוח שעל כל בעל רכב חובה לרכוש, אין לעשות כל שימוש ברכב מבלי לרכוש ביטוח חובה. הביטוח המקיף לעומת זאת, הינו ביטוח רשות. אם ברשותכם רכב יקר, מומלץ לרכוש ביטוח חובה בנוסף, ובמקרה של תאונת דרכים יש להיוועץ בצורה מקצועית עם עורך דין לתאונות דרכים.

כעת נשאלת השאלה כיצד בעצם נקבעת הפרמיה אותו ישלם המבוטח לחברת הביטוח, ומה קורה כאשר הרכב עובר תאונת דרכים? כל זאת ועוד במאמר הבא.

 

כיצד נקבע המחיר בפרמיה של ביטוח מקיף?

חשוב לציין כי הביטוח המקיף יכלול כיסויים רבים, רוב רובם נועדו לפצות את המבוטח על הנזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת הדרכים שעבר הרכב, או נזקים שנגרמו כתוצאה משיטפונות, שריפות ועוד, וכמובן במקרה של גניבת הרכב או פריצה אליו.

המבטח משלם עבור כל אלה לחברת הביטוח, על פי הפרמיה הנקבעת על פי מספר קריטריונים שונים כמו שווי הרכב, מחיר חלקי החילוף של הרכב, תביעות עבר שהוגשו לחברת הביטוח ועוד.

חשוב לציין, שמחיר הפרמיה יהיה יקר יותר כאשר מדובר ברכב יקר יחסית לשוק, וכן גם במקרה בו הוגשו הרבה תביעות ביטוח, המחיר יעלה בהתאם.

כמובן שישנם הבדלים בין חברות הביטוח בכל הנוגע לעלויות וסוגי הביטוחים ולכן אנו ממליצים לבצע סקר שוק לפני רכישת ביטוח.

 

האם המחיר משתנה לאחר תאונת דרכים?

תאונת דרכים הינו נתון חשוב מאוד בקביעת הפרמיה של הביטוח. נשאלת השאלה בכמה תאונות דרכים היה מעורב הרכב המדובר?

במידה והרכב עבר מספר תאונות דרכים, הרכב ייחשב כ – " מועד לסיכון " מבחינת חברת הביטוח, ולכן הפרמיה תהיה גבוהה יותר.

חשוב נזכור שכל נזק שנגרם לרכב כתוצאה מתאונת דרכים, כנראה יעלה את מחיר הפרמיה, ולכן חשוב לעשות כל שניתן על מנת שלא להיקלע לתאונת דרכים ( מעבר להיבט הבטיחותי ) מכיוון שישנו סיכוי גבוה שלאחר התאונה תשלמו הרבה יותר לחברת הביטוח.

במידה ותאונת הדרכים הינה באשמת המבוטח, או אם מדובר בנהג הנמצא בסיכון גבוה להיות מעורב בתאונת דרכים, קיים סיכוי גבוה שחברת הביטוח תעלה את מחיר הפרמיה עבור הביטוח הקיים.

חשוב לציין שחלק מחברות הביטוח יוזילו את הפרמיה אם בוצעו עבירות תנועה ישנות ולכן חלה עליהן התיישנות.

במילים פשוטות יותר, היסטוריה נקייה מתביעות ביטוח לאחר תאונה, תוכל להוזיל משמעותית את מחיר הפרמיה, ולהפך – ככל שיהיו יותר תביעות לאחר תאונות, הפרמיה תתייקר.

 

התנגשות רכבים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אש בוערת
משפט
איפה מותר ואסור להדליק אש על פי החוק

כמה היינו רוצים שהחוקים יהיו בידיים שלנו, ושנוכל לעשות כל מה שרק נרצה. עם כל הרצון הטוב, אם כל איש הישר בעיניו יעשה נמצא את עצמנו בבלאגן מוחלט, ולכן קיימים

זכוכית מגדלת ומאזניים
עורך דין פלילי
רצח מדרגה ראשונה – עונש

החוק בישראל מבחין בין סוגים שונים של עבירות המתה ואף קובע עונש אחר עבור רצח מדרגה ראשונה, שנייה וכן הלאה. במאמר הבא נעסוק במאפיינים המיוחדים של רצח מדרגה ראשונה, אך

מאזניים
עורך דין
המדריך המלא לחילוץ ילדים לאחר תאונת דרכים

אין ספק שאחד מהדברים הנוראיים ביותר שעלולים לקרות לכולנו בחיים זה תאונת דרכים, והעניין הופך לעוד יותר נוראי כאשר מדברים על תאונה שמעורבים בה ילדים. איך מחלצים ילד מתאונת דרכים