פיצוי על אובדן כושר עבודה זמני

על מנת לתבוע פיצוי על אובדן כושר עבודה זמני, יש להסתייע בעורך דין כדי לפעול נכון, למצות את כל הזכויות ולקבל פיצוי כספי בהתאם. כיצד תובעים ואת מי? על כך במאמר הבא.

 

מהו אובדן כושר עבודה זמני?

כאשר אדם מאבד את יכולתו לעבוד תקופה מסוימת הוא רשאי לתבוע את חברת הביטוח הפרטית ואת הביטוח הלאומי. בדרך כלל מדובר על תקופה של 3 חודשים אך לא בהכרח. למשל, מי שחווה תאונת עבודה מקבל תגמול מהביטוח הלאומי למשך 90 יום ובמידה ועדיין לא יהיה מסוגל לעבוד לאחר תקופה זו, יוכל לקבל נכות בהתאם לפגיעות שלו. אובדן כושר עבודה זמני יכול לקרות במצבים שונים כמו: תאונת עבודה, תאונת דרכים, מחלה, פוסט טראומה וכד'. כל אדם במדינה מגיל 18 בין אם הוא שכיר ובין אם עצמאי מבוטח בביטוח הלאומי על אובדן כושר עבודה. ביחד עם זאת, רבים מאיתנו מבוטחים בביטוחי בריאות שונים הכוללים אובדן כושר עבודה או מבוטחים בביטוח שעשו לנו בעבודה כתוספת לביטוח מנהלים.

 

כיצד בא לביטוי אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה בין אם הוא זמני ובין אם לצמיתות בא לידי ביטוי בחוסר היכולת לעבוד לא רק בעבודה הנוכחית, אלא גם בעבודה אחרת המתאימה לכישורים, לניסיון ולהשכלה של הנפגע. לפיכך, יכול להיות מצב בו התובע איבד כושר עבודה חלקי כי הכנסותיו ירדו עקב הפגיעה ב-25% ומעלה. זאת אומרת, מי שאיבד את כושר עבודתו באופן זמני יכול להיות שאינו עובד כלל או שהכנסותיו נפגעו חלקית.

 

מהו הפיצוי על אובדן כושר עבודה זמני?

על פי החוק הפיצוי המרבי אותו מקבלים על אובדן כושר עבודה הוא 75% מהמשכורת הממוצעת של שלושת החודשים לפני אובדן כושר העבודה. אין זה אומר שניתן לקבל 75% מהשכר הממוצע מהביטוח הלאומי והביטוח הפרטי מכיוון שלא ניתן לקבל כפל ביטוחים, אלא רק למצות את הזכויות. זאת אומרת, שאם חברת הביטוח הפרטית תקבע שמגיע לאדם שאיבד את כושר עבודתו פיצוי, היא תקזז את מה שקיבל מהביטוח הלאומי.

 

כיצד תובעים אובדן כושר עבודה זמני?

על מנת לתבוע את הביטוח הלאומי או חברת הביטוח הפרטית, יש לאסוף את כל המסמכים הרפואיים ולגשת לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי אובדן כושר העבודה. על מנת שהתהליך יישא תוצאות טובות ופיצוי מקסימלי מומלץ לפנות לעורך דין מקצועי המתמחה בתחום. גם אנשים שהגישו באופן עצמאי תביעה לאחד הגופים ותביעתם נדחתה, רשאים לערער והפעם עם עורך דין שבקי בחוק ויודע להתנהל מול חברות הביטוח. חשוב לציין שכשמדובר באובדן כושר עבודה לצמיתות ניתן לתבוע נכות כללית גם מהביטוח הלאומי וגם מקרן הפנסיה ולהמשיך לקבל משכורת חודשית של עד 75% מהשכר. תוכלו לקבל מידע נוסף באתר https://pitzuim.co.il/.

מהו הפיצוי על אובדן כושר עבודה זמני

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סקים של כסף
מיסים
החזר מס לנכה או עיוור

הרי זה ברור שכשהבריאות של אדם נפגעת, כך גם נפגעת איכות חייו. כשמדברים על החזר מס לנכה או לעיוור, למעשה מדברים על מקרים בהם אנשים התעוורו וכעת יהיו זקוקים לתמיכה

מחשב מדומה
כללי
אם יש לכם אתר רק בעברית אתם מפסידים כסף

האתר שלכם הוא ההזדמנות להציג את מה שיש לכם להציע לקהלים רחבים בזמינות תמידית. כדאי לדעת כי במידה והאתר כתוב רק בשפה אחת, אתם מנצלים רק חלק מאוד קטן מפוטנציאל

בית
עורך דין מקרקעין
5 טעויות נדלן שיכולות לעלות לכם ביוקר

המאמר הבא נועד לעזור לכם להימנע מטעויות בעסקאות נדל"ן כדי שתחכימו ותלמדו כבר מטעויות שרבים וטובים ממכם עשו לפניכם ולא תפוצצו עסקאות נדל"ן שחשובות לכם. אז עסקאות נדל"ן הן עסקאות