פיטורין שנה לפני יציאה לגמלאות

בכל שלב בחיים, פיטורים הם לא עניין של מה בכך וצפויים להעמיד את המפוטר בפני התמודדויות מורכבות.

יחד עם זאת, פיטורים של עובד רגע לפני פרישה לגמלאות הם עניין קשה ומקומם אף יותר.

מצבים שכאלה הם צורמים במיוחד לנוכח העובדה שלעיתים קרובות מדובר בעובדים וותיקים ולויאליים אשר יתקשו להשתלב מחדש בשוק העובדה.

חשוב לדעת כי מבחינת החוק אם יש למעסיק סיבה מוצדקת, אין כל מניעה לפטר עובד סמוך לגיל הפרישה.

לרוע המזל לעיתים קרובות מעסיקים ינסו לפטר עובד הקרוב לגמלאות מסיבות לא מוצדקות.

אם אתם או אחד מבני המשפחה שלכם פוטר בגיל מאוחר ללא עילה מוצדקת דעו שיש מה לעשות.

 

איך לקבל פיצוי אם רוצים לפטר אותי סמוך לפרישה?

כאשר מדובר בפיטורים של עובדים שנותרו להם פחות משנה עד לגמלאות, קיימים לא מעט פסקי דין שנפסקו לטובת המפוטרים. רבים ממפוטרים אלו זכו לפיצויים של כמה מאות אלפי שקלים ויש סבירות טובה שגם אתם תוכלו לקבל פיצוי משמעותי ממעסיק שביקש לפטר אותכם רגע לפני פרישה.

כיצד זה אפשרי כאשר החוק מתיר לפטר עובדים בסמוך לפרישה? ובכן, בהתאם לחוק שוויון הזדמנויות חל איסור מוחלט לפטר עובד מפאת גילו. אם הוכח כי סיבת הפיטורים אינה מוצדקת ניתן לעצור פיטורים אלו מבעוד מועד באמצעות עתירה והשגת צו מניעה או לתבוע לאחר מעשה במטרה לקבל פיצוי כספי. בעת מהלך משפטי שכזה חשוב מאוד למצוא עורך דין דיני עבודה מקצועי ומנוסה אשר מכיר את התהליך היטב, ידע לנהל אותו ולהדריך אותכם בדרך.

 

איך זוכים בתביעה מול מקום עבודה שפיטר אותי סמוך לפרישה?

אם החלטתם לפתוח בהליך משפטי מול מקום עבודה שרוצה לפטר אותכם בסמוך לפרישה חשוב שתבינו את התהליך ותדעו להיערך מבעוד מועד. בכדי לזכות במשפט שכזה אתם לא צריכים להוכיח שפוטרתם מחמת גילכם אלא להוכיח כי הסיבה שבגינה המעסיק טוען שפיטר אותכם אינה נכונה. אם המעסיק לא יצליח להוכיח שהייתה לו סיבה מוצדקת כדי לפטר אותכם החוק יהיה לצידכם.

כלומר עליכם להיות מודעים לכל ביקורת שהמעסיק ימצא נגדכם או עילה לפיטורים שהוא יעלה ולדעת כיצד להפריך את הטענות האלו. בכדי לעשות זאת מומלץ לאסוף עדויות והוכחות לכך שהייתם עובדים טובים ולהביא למשפט  מכתבי תודה והערכה או  הוכחות לבונוסים כספיים והטבות שקיבלתם כאות הערכה על עבודתכם.

מעסיקים אשר לא יעשו את המקסימום כדי למנוע פיטורים של עובד ותיק ומסור סמוך לגיל הפרישה עלולים לקבל קנס כספי גבוה ולסבול מפגיעה בתדמית. אם בכל זאת קיבלתם הזמנה לשימוע לפני פיטורין רגע לפני גיל הפרישה אל תהססו, פנו לקבלת יעוץ מקצועי בהקדם כי אם המעסיק שלכם לא דואג לזכויות שלכם תמיד תוכלו למצוא מישהו שיעזור לכם לדאוג לעצמכם.

 

איש משפט

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
הבנת תפקידו של עורך דין מקרקעין במכירת דירה

כאשר מדובר במכירת דירה, תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא בעל חשיבות עליונה. עו"ד מקרקעין, כמו מירי יעקב גביש, מתמחה בהיבטים המשפטיים של עסקאות מקרקעין וממלא תפקיד מכריע בהבטחת מכירת

המוסד לביטוח לאומי
עורך דין ביטוחים
איזה קצבאות ניתן לתבוע מביטוח לאומי?

המוסד לביטוח לאומי הוקם על ידי מדינת ישראל כדי לוודא שלכל אזרח ישראלי תהיה משענת כלכלית בימים קשים, לעת זקנה ולעת מחלה קשה. כיום הביטוח הלאומי מעניק קצבאות לארבע קבוצות