איך לבחור עו"ד בעסקת נדל"ן

עסקאות נדל"ן בעולם בכלל ובישראל בפרט, נמנות עם העסקאות הפיננסיות הגדולות ביות והמורכבות ביותר לביצוע. הנתונים מלמדים, שמרבית האזרחים במדינת ישראל מבצעים עסקת נדל"ן אחת, או לכל היותר שתי עסקאות מהסוג הזה במהלך חייהם. בדרך כלל מדובר ברכישת דירה או בית מגורים. חלק מהאזרחים רוכשים גם מבנה לעסק וחלק רוכשים דירה נוספת. כך או אחרת, מדובר בדרך כלל בעסקה מורכבת, כאשר המאפיין העיקרי שלה הוא העובדה שכל מרכיבי העסקה חייבים להתקיים. כל עסקת נדל"ן חייבת להיות מלווה על ידי עורך דין הלוקח חלק פעיל בניהול העסקה והוצאה שלה אל הפועל. מה תפקידו של עורך הדין בעסקאות שעניינן נכסי דלא ניידי? איך לבחור עו"ד בעסקת נדל"ן שייצג בצורה הטובה ביותר את הלקוח שלו? בשורות להלן הרחיב מעט את היריעה בנושא ונבהיר את החשיבות הרבה של עורך דין מיומן להוצאת עסקת נדל"ן מהכוח אל הפועל.

מדוע נדרש עורך דין בעסקאות נדל"ן

לכאורה, עסקת נדל"ן דינה כדין עסקאות מכר אחרות. על פי ההשקפה הזאת, כפי שלא נדרשת נוכחות עורך דין בעסקת מכירה של ריהוט, כך אין צורך בנוכחות איש המקצוע הזה בעסקאות נדל"ן. ואולם בניגוד לכל סוג אחר של עסקאות נדל"ן, רכישה או מכירה של נדל"ן היא עסקה מורכבת. המורכבות של העסקה נוסעת מכמה גורמים: הראשון הינו המסר הרב של גורמים המעורבים בעסקה. עם הגורמים הללו ניתן למנות את הרשות המקומית, הטאבו, מנהל מקרקעי ישראל ועוד. המרכיב השני המשפיע על אופי העסקה הינו אופי החוזה שנחתם בין הצדדים. עורך דין מקרקעין טוב, ינסח את חוזה המכירה או הרכישה באופן שיתאם בצורה הטובה ביותר את הצרכים ואת ההעדפות של מרשו. ככל שעורך הדין הוא איכותי יותר, כך תנאי העסקה יהיו טובים יותר. ואחרון חביב – עורך הדין אמור לשמור על האינטרסים של הלקוח שלו ולהקפיד על קוצו של יוד. גם כאן, עורך דין איכותי ימנע עיגול פינות וסגירת העסקה שלא כפי שהלקוח שלו מעוניין בה.

פרטים על מכירות של זכויות במקרקעין תוכלו למצוא באתר המיסים של ישראל – הקליקו פה.

עורך דין נדלן

ישנן מספר אמות מידה לבחירת עורך דין. אמת המידה החשובה ביותר, היא המוניטין שיש לעורך הדין בתחום. לרוב, עורכי דין איכותיים מוכרים מראש בשוק, ויש להם מוניטין רב בתחום. למרות הקדמה הטכנולוגית ולמרות העובדה שניתן למצוא מידע רב על כל עורך דין במהירות, עדיין אין חלופה להמלצות אישיו של חבר או מכר אחר, שכבר שכר את שירותיו הטובים של עורך הדין. בנוסף, יש גם אתרי אינטרנט ייעודיים, המעניקים המלצות אובייקטיביות לעורכי דין כאמור.

בנוסף להמלצות, אם כבר הגעתם לעורך דין מסוים שיש בדעתכם לבחור, כדאי ואפילו רצוי לבצע בדיקה פשוטה באתרי האינטרנט. חיפוש פשוט יגלה אם יש תגובות או ידיעות שליליות הקשורות בעורך הדין. העדר חוות דעת שליליות הוא בהחלט בשורה משמחת. אם יש ידיעות או תגובות חיוביות, הדבר יכול להעיד על האיכות של עורך הדין המדובר.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טופס בקשה
עורך דין חדלות פירעון
צו כינוס – צו פתיחת הליכים

צו כינוס או צו פתיחת הליכים ניתן על ידי שופט לאחר אישור הליך פשיטת רגל. המטרה של צו זה היא לאפשר את תחילת תהליך פשיטת הרגל על ידי כינוס כל

מסמך מעבר
אזרחויות ודרכונים
מהם שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי?

מאחר ועברו מאות שנים מאס הגירוש, ממשלת פורטוגל הסמיכה קהילה מקורית להחליט למי היא רוצה לתת אישור לדרכון ואזרחות. הקריטריון הבסיסי ביותר בתהליך היה הוכח הקשר ששם המשפחה שלכם יופיע