באילו עבירות תנועה עורך דין תעבורה מטפל?

עבירות תנועה הן עבירות אשר גם אדם נורמטיבי עלול לבצע ברגע של חוסר תשומת לב.

כדי לבלום את מספר ההרוגים הגואה בתאונות הדרכים, המדינה החלה לחוקק חוקים אשר מחמירים מאוד עם עברייני תנועה, וכוללים עונשי שלילת רישיון, קנסות כבדים ומאסר.

עורך דין תעבורה הוא בעל המקצוע המתאים ביותר לייצג אתכם במקרים אלו, כדי שתוכלו לסיים עם עונש מצומצם ככל האפשר.

 

ביטול קנסות שניתנו שלא כדין

עורך דין תעבורה מטפל רבות במסגרת עבודתו בביטול קנסות. הקנסות נועדו במקור לפעול להרתעת עברייני תנועה פוטנציאליים. בעבר, היה מצופה מהשוטר להפעיל שיקול דעת, ולתת את הקנס רק במקרים חריגים, כאשר הנהג עבר על הנורמות המצופות ממנו. היום, הקנסות הניתנות בכבישים הפכו בעיני רבים לכלי נוסף לגביית מס מהאזרחים. דוגמה לכך היא הענישה על עבירות מהירות. השוטרים הבודקים מהירות אינם ממוקמים בצירי תנועה מסוכנים, מפותלים, או עירוניים. הם ממוקמים באזורים בהם הכביש פתוח ורחב, אזורים בהם רוב הנהגים מרגישים בנוח ללחוץ עוד על דוושת הגז בגלל התנאים המעולים ובטיחות הנסיעה. עורך הדין אשר ייצג אתכם בעבירות אלו, יוכל להביא לידי הרשויות הוכחות, ולהציג תקדימים משפטיים לביטול עבירות דומות בעבר, בין אם בשל הנסיבות הייחודיות במקרה שלכם, או פשוט בגלל שהעבירה לכאורה בוצעה בשל תנאי דרך לא מתאימים והיעדר שילוט.

 

צמצום הפגיעה בהאשמות הכוללות שלילת רישיון

אחד מהחששות העיקריים של נהגים אשר נתפסים על ידי המשטרה, הוא שלילת רישיון הנהיגה. שלילת רישיון הנהיגה היא צעד ענישה אגרסיבי מאוד, אשר לטווח זמן קצר אינו דורש את אישור בית המשפט. כאשר נשלל הרישיון, האדם בבת אחת מאבד את חופש תנועתו. העצמאות נפגעת באופן אנוש, והפגיעה עלולה להתרחב גם לקשיים תעסוקתיים בגלל חוסר יכולת להגיע אל מקום העבודה בזמן. עורך דין העוסק בענייני תעבורה באופן יום יומי, יוכל להגיד לכם תוך זמן קצר האם העונש שקיבלתם מתאים לעבירה. עונש שאינו מתאים, יאפשר לכם לערער על שלילת הרישיון, ובמקרים רבים להשיג מחדש תוך שבועות ספורים את חופש התנועה שכל כך היה חסר לכם.

 

טיפול בעבירות תנועה הכרוכות בעונש מאסר בפועל

חלק מעבירות התנועה, דורשות עונש חמור בהרבה מאשר שלילת רישיון, הורדת נקודות, או קנס כספי מינימלי. עבירות תנועה מסוימות, בעיקר כאלו אשר מערבות פגיעה פיזית, עלולות להסתיים במאסר בפועל, לעיתים גם לשנים ארוכות. עורך דין מומחה לעבירות תנועה, יוכל לסייע לכם להתנהל נכון במהלך המשפט, ולהכווין אתכם כיצד לשתף פעולה באופן הטוב ביותר עם הרשויות. עורך דין ידע להציג את המקרה שלכם היטב לבית המשפט, בין השאר על ידי תשומת לב מרבית לפרטי התאונה, ולראיות שעשויות להשפיע על התיק, מה שיוביל פעמים רבות להמתקת העונש.

 

ניידת משטרה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורכי דין למס הכנסה
כללי
איך מתמודדים עם עבירות מס הכנסה?

אם יש משהו שמרגיז את רוב האנשים העובדים בישראל זה הנושא של תשלומי מיסים. כולנו אומנם מבינים שעלינו לשלם מיסים במדינה, אך עובדה היא שרוב האנשים מעידים על כך שהם

הסכם גישור
עורך דין
גישור משפטי – יותר טוב מבית המשפט!

בין אם מדובר בהליך פרידה וגירושין או פירוק של חברה בין שותפים, הליך גישור משפטי מהווה את הדרך הטובה ביותר לסיום ההליכים והימנעות ממאבק משפטי סבוך.   גישור משפטי –

פְּשִׁיטַת רֶגֶל
עורך דין חדלות פירעון
מה ההגדרה המדויקת של חדלות פירעון?

הצ'קים לא מפסיקים לחזור? כרטיס האשראי כבר לא עובר? כל שיחת טלפון או הודעה בפלאפון מקפיצה לכם את הלב? ייתכן שאתם עונים להגדרה של אנשים שרשאים לגשת להליך חדלות פירעון.

עורך דין
עורך דין
מהי אזהרה על פתיחת תיק נגדכם בהוצל"פ?

במידה ואתם חייבים כספים לאדם כלשהו ומתעכבים בתשלום החובות, יתכן ואותו אדם יפנה להוצל"פ (הוצאה לפועל) על מנת להבטיח לעצמו את תשלום החובות. תוכלו לדעת זאת על ידי קבלת אזהרה