5 סוגים של ייפוי כוח מתמשך

כשאדם מסוים לא יכול לקבל החלטות בצורה רגילה על תחומים מסוימים בחיים שלו, הוא יכול לקבוע לעצמו מיופה כוח. ייפוי כוח מתמשך מאפשר קביעת מיופה כוח, בהסכמה של מיופה הכוח המיועד, למצב עתידי בו הממנה יצטרך שמיופה הכוח יקבל החלטות בעבורו. במאמר זה נציג 5 סוגים שונים של ייפוי כוח מתמשך.

 

ייפוי כוח מתמשך בעניינים רפואיים

כאשר מדברים על ייפוי כוח מתמשך בעניינים רפואיים, מדברים על ייפוי כוח בו קובע הממנה מיופה כוח שיקבל החלטות רפואיות עליו. מיופה הכוח יכול להידרש לכך בעקבות מספר סיבות. אם למשל אירעה תאונת דרכים אליה נקלע הממנה ולאחריה הוא לא בהכרה, ייתכן ומיופה הכוח יצטרך להתחיל לקבל החלטות עבורו.

ייפוי כוח מתמשך הקשור לעניינים רפואיים יכול להיחתם גם על ידי רופא או גורם טיפולי אחר. לרוב, כשאדם ממנה לעצמו מיופה כוח לעניינים רפואיים, הוא עושה זאת בעקבות מצב רפואי שהוא עתיד להיכנס אליו, כמו החמרה של מחלה קיימת.

 

ייפוי כוח מתמשך בעניינים אישיים

ייפוי כוח מתמשך בעניינים אישיים יכול להתייחס להיבטים אישיים שונים מחייב של האדם. מקום המגורים שלו, הרווחה האישית שלו והצרכים הבסיסיים שהוא דרוש אליהם. בייפוי כוח זה, הממנה יכול למצוא מיופה כוח שיקבל תשלום על הסכמתו למיופה כוח בענייניו האישיים, מכיוון שנדרשת פה התערבות יומיומית של מיופה הכוח.

 

ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש

מיופה כוח שאחראי על הרכוש של הממונה, יכול לקבל סמכות מלאה על הרכוש שלו או סמכות חלקית. הכל תלוי במה שמגדיר הממנה בעת ניסוח ייפוי הכוח. בסופו של דבר, ייפוי כוח מתמשך בא לידי ביטוי בתצורה של מסמך. הממנה יכול לקבוע שפעולות מסוימות יהיו בסמכות של מיופה הכוח, אך הוא מסוגל גם להגביל את מיופה הכוח בביצוע החלטות מסוימות.

 

ייפוי כוח מתמשך בעניינים פיננסיים

ייפוי כוח מתמשך הקשור לעניינים פיננסיים יכול לאפשר למיופה הכוח לקבל החלטות בנוגע לעניינים פיננסיים של הממנה. הממנה יהיה חייב לציין באופן מפורש במסמך ייפוי הכוח את הסמכויות של מיופה הכוח. אם לא יציין הממנה את הסמכויות השונות של מיופה הכוח בכל הקשור לענייניו הפיננסיים, לא יוכל המיופה לבצע פעולות שונות, כמו החלפת מסלולים או מעבר בין גופים פנסיונים.

 

ייפוי כוח מתמשך עם מספר מיופי כוח

החוק בישראל מאפשר לממנה למנות מספר מיופי כוח. הממנה יכול למנות מיופה כוח ומיופה כוח חליפי. במידה ומיופה הכוח הראשון לא יהיה מסוגל לבצע את אשר מוטל עליו, מסיבות כאלו ואחרות, יכנס לתוקף המינוי של מיופה הכוח החליפי. כמו כן, אם חפץ בכך הממנה, הוא רשאי למנות כבר מראש מספר מיופי כוח.

הממנה יצטרך מראש לקבוע אם מיופי הכוח יפעלו בנפרד או במשותף, מה יהיה מנגנון קבלת ההחלטות בינם לבין עצמם ומה יהיו הסמכויות שלהם.

ייפוי כוח מתמשך

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ייפוי כוח מתמשך
עורך דין
היתרונות בעריכת ייפוי כוח מתמשך – בזמן

כמעט כל אחד שהגיע לגיל מעט מבוגר ויש ברשותו נכסים משמעותיים שניתן לחלק, מכיר בחשיבותה של כתיבת צוואה. כתיבת צוואה עוזרת לאדם להחליט כבר בחייו מה יעשו עם הנכסים שברשותו

פטיש
עורך דין
מתי ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות. על עורך הדין להצליח להוכיח שהרופא, הסמכות המקצועית, עשה שגיאה שלא ניתן להסביר בתנאי העבודה הקשים של מערכת הבריאות הישראלית. תביעה מוצלחת בגין רשלנות

מלחמות ירושה
עורך דין צוואות וירושות
‏מלחמות ירושה: אל תגידו לי זה לא יקרה

מלחמות ירושה מתוקשרות של אנשי עסקים מרובי נכסים מספקות לנו הצצה לעולם המורכב והיצרי של הצוואות  והירושות. אבל, מלחמות ירושה אינן מנת חלקם הבלעדית של בעלי ההון, כל אחד מאיתנו