לוקחים משכנתא : האם צריך עורך דין שילווה בכל התהליך?

אין ספק כי חלומם הנכסף של רוב האנשים הוא קורת גג מעל הראש, יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שבעת לקיחת משכנתא כרוכה בהבנה עמוקה בהליכים בירוקרטיים רבים, הבנה בסעיפים מורכבים, בעלויות, ביטוחים ועמלות שונות.

המענה המדויק ביותר כאשר מעוניינים לקחת משכנתא, הוא בדרך כלל חברות ייעוץ ללקיחת משכנתאות. חברת ייעוץ למשכנתאות תספק לכם את השירות שיהיה נטו לטובתכם, בשונה מיועצי משכנתאות של בנקים, שבדרך כלל יפעלו לטובת הבנק כמובן. במקרים רבים, אנשים נעזרים גם בעורכי דין לפני לקיחת משכנתא וגם במהלכה. עורכי דין עשויים לטפל במקרים של אי-יכולת לעמוד בתנאי תשלומי החזרי הלוואה, במקרים בהם הבנק מאיים לקחת את הדירה ועוד. במקרים נוספים אחרים, עו"ד משכנתאות גם יסייע אם ישנם הליכי פשיטת רגל ומכירת הדירה.

בית אדום ומפתח

משכנתאות בתנאים נוחים, קיים?

לא פעם, אנו נאלצים להתמודד עם אי-אלו תרחישים מפתיעים ומשני גורלות. בשל כך, כדאי תמיד להתייעץ עם חברת ייעוץ למשכנתאות עוד לפני החלטה כזאת או אחרת. ישנם מסלולי משכנתאות רבים ועל כן, יש להבין בדיוק על אילו הסכמים וחוזים, הלוואות ומשכנתאות חותמים.

במקרים רבים, אנשים ממהרים לחתום על משכנתאות עם ריבית נמוכה, אך עתידה של ריבית נמוכה גם להשתנות לפעמים. שכירת עורך דין שילווה בתהליך זה של לקיחת משכנתא, אינה מהווה הבטחה כזאת או אחרת למשכנתא בתנאים טובים. בדרך כלל, אנשים מעדיפים לפנות אל חברות ייעוץ המסוגלות לבצע את החישובים הנכונים, וזאת בכדי להבין אילו תנאים למשכנתא יהיו מומלצים עבורכם.

 

משכנתאות, מה לוקחים בחשבון?

כשבודקים לגבי משכנתאות, יש צורך לזכור כי התהליך של משכנתא כולל בתוכו התחשבות בפרמטרים שונים ורבים. יש צורך לוודא פרטים הקשורים בגובה הריבית וההחזר, תקופת ההחזר (תוך כמה זמן הבית יהיה שלנו ולא נהיה חייבים לשלם עליו לבנק), צריך לאתר שמאי שיעריך את הנכס, לשלם שכר טרחה עבור נוטריון, להנפיק תעודת זכאות, לבטח את הנכס, לשלם דמי פתיחה של תיק (ניתן למשא ומתן עם הבנק בדרך כלל), לאתר חברות ביטוח חיים, לבטח את הנכס (לאחר הערכת שמאי ותשלום שמאי) ועוד.

אין ספק כי מדובר בתהליך מורכב למדיי, אך בסיוע הנכון ניתן להבין כיצד אפשר לקזז עלויות. בכל מקרה, היו מוכנים לכך שהתהליך של רכישת דירה, הוא אחד התהליכים המשמעותיים ביותר שתעברו בחייכם. על כן, יש צורך להקפיד על כל פרט ופרט, בין אם בסיוע חברת ייעוץ למשכנתאות או בסיוע עורך דין מקרקעין. לדאבוננו, לא כל אחד זכאי למשכנתא. כאשר מבקשים הלוואת משכנתא, הבנק לוקח בחשבון את המקצוע שלכם, את היכולת לעמוד בתשלומים, את ההון העצמי שלכם, את תוכניות החיסכון ועוד. בשורה התחתונה, עליכם להוכיח את היכולת שלכם להחזיר את ההלוואה לאורך השנים הבאות. לרוב, יהיה מדובר בהלוואה הניתנת לאורך של 20 שנים ומעלה.

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פרח רפואי
משפט
מה אומר החוק בהקשר של מכירת CBD?

אז מה אומר החוק לגבי מכירת CBD, רכישת סיבידי באינטרנט וכו'? נכון לשנת 2020, קיימות לא מעט חנויות אינטרנטיות אשר מוכרות מוצרי סיבידי שונים, כולל שמן, משחות, תכשירי ספריי, כמוסות

זוג בכניסה לחופה
משפט
חתונה בצל הקורונה – כל המידע

אם לכולנו ברור משהו אחד, הוא שהשמחה אצלנו לעולם לא תגווע, לעולם לא נעצור מלרקוד ולצהול, להתחתן ולהתרגש, לבלות ולהתפנק. קורונה או לא קורונה, אנחנו נמשיך לחגוג בהתאם להוראות משרד

מחשבון פשיטת רגל וסדינים
עורך דין בנקים
מה המטרה בהליך פשיטת רגל ואיך עושים זאת?

כאשר אדם מגיע למצב בו הוא אינו יכול לשלם ולהחזיר את החובות שצבר, גם לאחר שקלול צפי הכנסותיו הצפויות, הרי שהוא יכול להכריז על פשיטת רגל, או בשמו הנוסף –