לוקחים משכנתא : האם צריך עורך דין שילווה בכל התהליך?

אין ספק כי חלומם הנכסף של רוב האנשים הוא קורת גג מעל הראש, יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שבעת לקיחת משכנתא כרוכה בהבנה עמוקה בהליכים בירוקרטיים רבים, הבנה בסעיפים מורכבים, בעלויות, ביטוחים ועמלות שונות.

המענה המדויק ביותר כאשר מעוניינים לקחת משכנתא, הוא בדרך כלל חברות ייעוץ ללקיחת משכנתאות. חברת ייעוץ למשכנתאות תספק לכם את השירות שיהיה נטו לטובתכם, בשונה מיועצי משכנתאות של בנקים, שבדרך כלל יפעלו לטובת הבנק כמובן. במקרים רבים, אנשים נעזרים גם בעורכי דין לפני לקיחת משכנתא וגם במהלכה. עורכי דין עשויים לטפל במקרים של אי-יכולת לעמוד בתנאי תשלומי החזרי הלוואה, במקרים בהם הבנק מאיים לקחת את הדירה ועוד. במקרים נוספים אחרים, עו"ד משכנתאות גם יסייע אם ישנם הליכי פשיטת רגל ומכירת הדירה.

בית אדום ומפתח

משכנתאות בתנאים נוחים, קיים?

לא פעם, אנו נאלצים להתמודד עם אי-אלו תרחישים מפתיעים ומשני גורלות. בשל כך, כדאי תמיד להתייעץ עם חברת ייעוץ למשכנתאות עוד לפני החלטה כזאת או אחרת. ישנם מסלולי משכנתאות רבים ועל כן, יש להבין בדיוק על אילו הסכמים וחוזים, הלוואות ומשכנתאות חותמים.

במקרים רבים, אנשים ממהרים לחתום על משכנתאות עם ריבית נמוכה, אך עתידה של ריבית נמוכה גם להשתנות לפעמים. שכירת עורך דין שילווה בתהליך זה של לקיחת משכנתא, אינה מהווה הבטחה כזאת או אחרת למשכנתא בתנאים טובים. בדרך כלל, אנשים מעדיפים לפנות אל חברות ייעוץ המסוגלות לבצע את החישובים הנכונים, וזאת בכדי להבין אילו תנאים למשכנתא יהיו מומלצים עבורכם.

 

משכנתאות, מה לוקחים בחשבון?

כשבודקים לגבי משכנתאות, יש צורך לזכור כי התהליך של משכנתא כולל בתוכו התחשבות בפרמטרים שונים ורבים. יש צורך לוודא פרטים הקשורים בגובה הריבית וההחזר, תקופת ההחזר (תוך כמה זמן הבית יהיה שלנו ולא נהיה חייבים לשלם עליו לבנק), צריך לאתר שמאי שיעריך את הנכס, לשלם שכר טרחה עבור נוטריון, להנפיק תעודת זכאות, לבטח את הנכס, לשלם דמי פתיחה של תיק (ניתן למשא ומתן עם הבנק בדרך כלל), לאתר חברות ביטוח חיים, לבטח את הנכס (לאחר הערכת שמאי ותשלום שמאי) ועוד.

אין ספק כי מדובר בתהליך מורכב למדיי, אך בסיוע הנכון ניתן להבין כיצד אפשר לקזז עלויות. בכל מקרה, היו מוכנים לכך שהתהליך של רכישת דירה, הוא אחד התהליכים המשמעותיים ביותר שתעברו בחייכם. על כן, יש צורך להקפיד על כל פרט ופרט, בין אם בסיוע חברת ייעוץ למשכנתאות או בסיוע עורך דין מקרקעין. לדאבוננו, לא כל אחד זכאי למשכנתא. כאשר מבקשים הלוואת משכנתא, הבנק לוקח בחשבון את המקצוע שלכם, את היכולת לעמוד בתשלומים, את ההון העצמי שלכם, את תוכניות החיסכון ועוד. בשורה התחתונה, עליכם להוכיח את היכולת שלכם להחזיר את ההלוואה לאורך השנים הבאות. לרוב, יהיה מדובר בהלוואה הניתנת לאורך של 20 שנים ומעלה.

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפולים רפואיים
עורך דין רשלנות רפואית
חקירה והוכחה של רשלנות רפואית בצבא

במהלך השירות הצבאי אנו נזקקים לא אחת לקבלת טיפולים רפואיים כאלה ואחרים ומטבע הדברים, כולנו מצפים לקבל טיפול רפואי מקצועי שייטיב וישפר את מצבנו. לצערנו, לא תמיד כך הם פני

עורכי דין פייפר כהן
עריכת דין
איך לתבוע על תאונת מלגזה?

לתאונות מלגזה יכולות להיות השלכות הרסניות, ולגרום לפציעות חמורות ואף למוות. אם הייתם מעורבים באירוע כזה עקב רשלנות של מישהו אחר, חיוני להכיר את זכויותיכם ולנקוט צעדים מתאימים. במדריך המקיף

ילד בין שני מבוגרים
טיפים
גישור לפני גירושין: כל מה שצריך לדעת

עומדים בפני גירושין ופרידה? ובכן, אל תמהרו לפנות לערכאות משפטיות. באמצעות גישור לפני גירושין ניתן להגיע להסכמות ובכך לחסוך הליך משפטי סבוך ומורכב. כל הפרטים – במאמר הבא. גישור לפני