כיצד להימנע מתביעה לאחר תאונת פגע וברח

תאונות פגע וברח, בהמשך לכול שאר סוגי התאונות, לצערנו מתרחשות בתדירות גבוהה ולוקחות את חייהם, או את חייהם כפי שהכירו, של המעורבים בה. אנשים אשר נוהגים בצורה רשלנית מתעסקים בטלפון או אפילו עולים על ההגה לא כשירים מבחינת שכרות ועייפות לדוגמא, מסכנים את חייהם של כול המעורבים. תאונות פגע וברח הן תאונות מאוד מורכבות וסביר שאם הייתם מעורבים באחת כזאת, תרצו להימנע מתביעה, כיצד עושים זאת?

 

תאונות פגע וברח

תאונות פגע וברח יכולות להיות בכול מיני דרגות חומרה של נזק החל מהרג של אדם אחר ועד לתאונות עם נזק קל יותר כדוגמת פגיעה קלה ברכוש. בכול מקרה, תאונה תחשב תאונת פגע וברח אם האחראי לתאונה, או אחד המעורבים בה, פגע ברכב אחר, באם או ברכוש אחר, ולאחר מכן ברח. בעצם המשמעות היא שהוא בורח מהאחריות ומהעונש שלו מתוך אמונה כי לא יתפסו אותו והוא יחמוק מכול השלכה.

 

תביעה בגין תאונות פגע וברח

לאחר כול תאונה שמתרחשת ההשלכות יכולות להיות שונות לגמרי אך תאונות רבות מגיעות לבית משפט לכדי תביעה. כאשר מדובר בתביעה בגין תאונת פגע וברח יש שני חלקים לאירוע אשר מתייחסים אליהם ובגינם גם יכול בעצם לעמוד לדין האדם שפגע וברח.

  • ביצוע העבירה – ראשית, העמידה לדין היא על עצם ביצוע העבירה שבכלל גרמה לכך שהייתה תאונה או בגין ההשלכות שלה. לדוגמא, התעסקות בטלפון, נהיגה בשכרות, עקיפה לא חוקית או פשוט הריגה כתוצאה מאחריות של נהג אחר בכלל, כלומר יכול להיות שאם הנהג לא היה בורח הוא כלל לא היה עומד לדין.
  • בריחה – החלק השני הוא המאפיין המיוחד בעצם של תאונות פגע וברח והנהג אשר עשה זאת בעצם עומד לדין גם על ההפקרה ואי הדיווח על מה שקרה. מתוך הבנה שהיה נדרש להגיש סיוע, לקרוא לעזרה או לדווח למשטרה, הבריחה היא עבירה בפני עצמה ולעיתים אף יכולה להיות חמורה הרבה יותר מהחלק הראשון.

 

הימנעות מתביעה לאחר תאונת פגע וברח

בסופו של דבר, אם הגעתם לכדי מעורבות בתאונת פגע וברח, ויש לכם רצון להימנע מתביעה על מנת לצמצם את חומרת העונש לדוגמא או להימנע מאי הנעימות, הכתובת שלכם הוא כמובן עורך דין תעבורה. סיוע משפטי וליווי מקצועי הם בדיוק מה שנדרש לכם על מנת להימנע כמה שאפשר מהשלכות משפטיות על מה שאירע, בייחוד שתאונות פגע וברח יכולות להגיע עד כדי עונשים חמורים מאוד, כמובן כתלות במאפייני ובפרטי התאונה.

לאחר תאונת פגע וברח, חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין אשר ייצג אתכם במהלך כול המשפט או ההקדמה למשפט. ברור כי לעומתכם יש לו סיכוי ויכולות גבוהות יותר למנוע מכם להיות מעורבים בתביעה בנושא.

עורך דין תעבורה

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מאזניים
עורך דין ביטוח לאומי
איך ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות לך

תהליך מימוש הזכויות הרפואיות שמגיעות לך עקב פגיעה, תאונה או מחלה, עלול להיראות מסובך למי שלא בקיא בתחום. מאמר זה יעשה סדר ויבאר כיצד ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות

ייעוץ עם עורך דין משפחה
עורך דין משפחה
כמה עולה ייעוץ עם עורך דין משפחה

כל איש משפחה יוכל להעיד על עצמו שהגרעין המשפחתי הוא לב ליבו וכל תכלית חייו. דיני משפחה נוגעים בנושאים הרגישים ביותר לאדם, בצמתים המורכבים ביותר של החיים. לא מדובר רק

זכוכית מגדלת
עורך דין חדלות פירעון
המדריך המלא לבחירת עורך דין חדלות פירעון?

נקלעתם למצב כלכלי קשה? החובות רק הולכים וטופחים? הנושים דופקים על הדלת? עיקלו לכם את חשבון הבנק? עורך דין חדלות פירעון יוכל לעזור לכם. אם הגעתם למצב של חדלות פירעון,

הגשת תביעה
משפט
הזכות לשם טוב והגנה על הפרטיות

לכל אדם שמורה הזכות לשמו הטוב והגנה על פרטיותו, ומשום כך במידה ואדם הכפיש את שמכם ברבים אתם יכולים לתבוע אותו במסגרת תביעת לשון הרע. כל הפרטים אודות הגשת תביעה