כיצד כותבים צוואה בצורה נכונה?

כמעט אין אדם שחושב על היום בו הוא צפוי למות. מטבע הדברים, אנחנו כמעט לא עוסקים בסידורים לקראת היום הזה שכוללים רכישת חלקת אדמה, מצבה, וכמובן – כתיבת צוואה. אולם, אין ספק שהעיסוק הזה חשוב ויש לעשותו בהקדם ובצורה טובה. לשם כך, ראוי להתייעץ עם עורך דין מומחה שיסייע לכם לנסח את הצוואה בצורה ברורה ולקבוע את כל הסידורים בהם אתם מעוניינים. כל זאת, עשוי למנוע מחלוקות בין יקירכם ולהבטיח שהרצונות שלכם יתממשו.

 

קצת על צוואות וירושות

כשאתם מעוניינים לוודא כי הנכסים שלכם יעברו לאנשים הקרובים אליכם, אשר כוללים משפחה, חברים ועוד – רצוי שתנסחו צוואה אשר תגדיר בדיוק איזה מהנכסים יעברו לאילו מן הקרובים שלכם. בהתאם, רצוי לפנות לעורך דין מנוסה בעריכת צוואות כדי שהצוואה תעמוד בתנאי החוק וכדי שהיא תוכל להתקיים ללא התנגדות מצד אנשים חיצוניים, אשר עלולים לטעון לזכאות בירושה.

לכתוב צוואה

המקרים בהם נדרשים לפנות לעורך דין העוסק בצוואות וירושות

ישנם מקרים רבים ולא מעט סיבות בהם עולה הצורך למוריש, ליורשים או לאלו שנישלו אותם מצוואה, לפנות לעורך דין העוסק בתחום הצוואות והירושות על מנת שעורך הדין יבחן ויבהיר להם את מצבם המשפטי.

 

מי רשאי לכתוב צוואה?

ככלל, כל אדם יכול לכתוב צוואה. עם זאת, יש מספר תנאי סף אשר נדרש לעמוד בהם. כותב הצוואה צריך להיות בגיר (מעל גיל )18; אסור שכותב הצוואה יהיה פסול דין – כלומר, אדם שבית המשפט קבע שהוא לא יכול לקבל החלטות רציונליות על עצמו ולאור כך מונה לו אפוטרופוס; אסור שהאדם לא ידע מה עושה, לאור היעדר צלילות דעת אשר נובעת ממחלות או פגיעות קוגניטיביות.

 

מי רשאי לקבל את העיזבון?

אם אדם מעוניין לנסח צוואה, הוא יכול להוריש חלק מנכסיו לחברות, לעמותות ללא מטרת רווח ואפילו למדינה. במידה שאתם מעוניינים לנסח צוואה אשר כוללת אנשים אשר אינם השארים והתלויים "הברורים" שלכם, אנחנו ממליצים לכם בחום לפנות לעורך דין צוואות וירושות מקצועי אשר ידע לנסח את הצוואה בצורה ברורה אשר מאפשרת את העברת הנכסים בדיוק בצורה שאתם מעוניינים בה.

לכתוב צוואה

ביטול צוואה

יש לציין כי אם אתם עורכים צוואה אתם רשאים לבטל אותה בכל שלב ומכל סיבה שנראית לכם לנכון. בהקשר זה, כתיבת צוואה מאוחרת לקודמת מבטלת את תוקף הצוואה הקודמת. כך, שהצוואה האחרונה, למעט חריגים, היא זו התקפה. עם זאת, כאשר אתם כותבים צוואה נוספת רצוי להיוועץ עם עורך דין מנוסה ובעל בקיאות בתחום ולוודא כי אתם מחליפים את הצוואה, אחרת הירושה תחולק בין היורשים בהתאם לחוק הירושה.

 

לסיכום

צוואות הן חשובות ואנחנו ממליצים להתייחס אליהם בכובד ראש. בהתאם, רצוי להסתייע בעורך דין לצוואות שידע להכווין אתכם בתהליך כתיבת הצוואה. אם אתם מחפשים גורם מומחה, אנחנו ממליצים לפנות לטאוב ושות' – עו"ד טל טאוב

לכתוב צוואה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פורום רופאים
עריכת דין
איך לממן כתיבת חוות דעת משפטית?

עורכי דין רבים, המגיעים מתחומים שונים, נתקלים לא אחת בצורך הממשי למצוא איש מקצועי מתאים שיכתוב עבור הלקוחות שלהם חוות דעת משפטית מקצועית, שתתמוך בטענותיהם ותסייע להם לבסס את עילת

פטיש וספר
עורך דין רשלנות רפואית
כך תדעו אם נפלתם קורבן למקרה רשלנות רפואית

הליכים רפואיים עשויים להסתיים בנזק, במקרים בהם היה ניתן למנוע את הנזק ובפועל הצוות הרפואי שהיה אמון על הטיפול הוא זה שגרם לו, הם מקרים שעשויים להיות רשלנות רפואית ובהתאם