כיצד לבחור עורך דין לענייני משפחה וגירושין?

בחירה נכונה של עורך דין שאיתו מתייעצים לגבי ענייני משפחה ובעיקר גירושין היא משימה מורכבת ורגישה. עם זאת, ניתן לבסס את הבחירה על כמה שיקולים אובייקטיביים וכך ליהנות מהיתרונות שלה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, דיני משפחה וגירושין משפיעים כמעט על כל היבט בחיים שלנו.

זוגות צעירים בתחילת דרכם צריכים למשל לשאוב השראה מדיני משפחה כדי להחליט האם ומתי לחתום על הסכמי ממון, בעוד בני זוג שמחליטים לפרק את התא המשפחתי צריכים להיעזר בדיני הגירושין כדי להגן על האינטרסים שלהם ושל הילדים. מעבר לכך, הנושא עצמו רגיש מאוד ולכן מעורבים בו לחצים נפשיים. על הרקע הזה, אפשר להבין גם מדוע מורכב יחסית לבחור עורך דין מקצועי.

 

כל מה שצריך לדעת על עורך דין מקצועי

הדרך הכי טובה לבחור עורך דין לענייני משפחה וגירושין היא לתת עדיפות לאיש מקצוע מנוסה ואמין. את הניסיון של איש המקצוע ניתן לברר בצורה פשוטה יחסית, כמו למשל באמצעות המידע המופיע באתר לגבי מספר השנים שבהן הוא עוסק בתחום. לחילופין, אפשר גם ליצור קשר טלפוני עם המזכירות של משרד עורכי הדין ולשאול שאלות דומות. מבחינת האמינות, הסוד הוא לבחור עורך דין שיש עליו המלצות.

 

מה לומדים מהמלצות של לקוחות מרוצים?

המלצות של לקוחות עורכי דין מלמדות אותנו במה הם טובים והאם כדאי לסמוך עליהם. בעזרת המלצה אנחנו יכולים לקבל החלטות על בסיס ניסיון אישי של אנשים אחרים, בלי לסכן את האינטרסים העצמיים שלנו. יתרה על כך, המלצות של חברים ומשפחה יאפשרו לנו להשוות בין סוגים שונים של שירותי עריכת דין עוד לפני שיוצרים קשר עם עורך דין או מתחייבים להזמין ממנו את השירות.

 

כמה עולה להתייעץ עם עורך דין?

המחיר הוא כמובן לא הפקטור היחיד שמכריע, אבל זה לא אומר שצריך להתעלם ממנו. בשביל לבחור נכון עורך דין שמתמחה בדיני משפחה וגירושין, כדאי לבדוק מה שכר הטרחה שהוא גובה. באופן עקרוני, שכר הטרחה המומלץ נקבע על ידי לשכת עורכי הדין. עם זאת, קיימים פערים של עשרות אחוזים בין שכר טרחה של עורכי דין שונים.

 

החשיבות של פגישה אישית עם עורך דין

אין תחליף לפגישה פנים מול פנים כדי לבדוק את הכימיה האישית מול עורכי דין. באמצעות הפגישה ניתן ללמוד על הרקע וההסמכה של עורך הדין, לשאול על תיקים שבהם טיפל וכן הלאה. אם מקפידים להשלים את הפגישה הזו, יודעים טוב יותר למה לצפות מבחינת העבודה המשותפת.

 

מתי פונים לעורך דין?

עורך דין שמתמחה בדיני משפחה וגירושין בוחרים גם לפי זמינות ונגישות. ככל שפונים מוקדם יותר לעורך דין שזמין עבורנו, כך מגדילים את הסיכוי לטיפול מקצועי בתיק ובתביעה המשפטית.

עורך דין משפחה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כיצד תובעים אובדן כושר עבודה זמני
עורך דין דיני עבודה
פיצוי על אובדן כושר עבודה זמני

על מנת לתבוע פיצוי על אובדן כושר עבודה זמני, יש להסתייע בעורך דין כדי לפעול נכון, למצות את כל הזכויות ולקבל פיצוי כספי בהתאם. כיצד תובעים ואת מי? על כך

איך להוסיף פלפל לחיי המין שלכם
למבוגרים
איך להוסיף פלפל לחיי המין שלכם

עוד פעם אותו החדר, אותם הפרטנרים, אותה המיטה ואותו השעמום. אם חיי המין שלכם מתישים אתכם לאחרונה ואתם מרגישים חוסר רצון לחזור אליהם שוב ושוב, אתם אמנם בבעיה אבל הגעתם

עורך דין נדל"ן מנוסה
עורך דין מקרקעין
הזדמנויות נדל"ן בשנת 2022

שנת 2022 בעיצומה, ובין השווקים השונים, דווקא שוק הנדל"ן נמצא בנקודת שיא. בין אם הריבית נמוכה או גבוהה, בין אם המגמה היא עליה או ירידה של מחירי הדירות, יותר ויותר