ייפוי כוח מתמשך – מהו וכמה עולה?

ייפוי כוח מתמשך הוא אחד הכלים החשובים העומדים לרשות מי שרוצים לתכנן את העתיד עבור בני המשפחה המבוגרים שלהם, או להתכונן לנסיבות בלתי צפויות אחרות. מכשיר משפטי זה מאפשר לאדם להגדיר מישהו שהוא בוטח בו כדי לקבל החלטות בשמו במקרה שלא יהיה מסוגל לעשות זאת בעצמו. לפיכך, ההבנה מה כרוך בייפוי כוח מתמשך והעלויות הכרוכות בהקמתו, חיונית לכל מי ששוקל אפשרות זו.

 

המשמעות המשפטית של ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לאדם, המכונה הממנה, להעניק סמכות קבלת החלטות לאדם אחר, המכונה עורך הדין או מיופה הכוח, במקרה שהממנה לא יוכל לקבל החלטות באופן עצמאי.

חוסר יכולת זה לקבל החלטות עלול להיווצר מסיבות שונות, כגון חוסר יכולת נפשית, מחלה קשה או פציעה. באמצעות חתימה על ייפוי כוח מתמשך, הממנה יכול להבטיח שענייניו ינוהלו על פי רצונו, גם אם אין ביכולתו עוד להביע רצונות אלו בעצמו.

 

מי יכולים להוציא ייפוי כוח מתמשך?

הנושא של עורך דין ייפוי כוח מתמשך יכול להיות רלוונטי בעיקר לילדים להורים מבוגרים, שעשויים שלא להיות מסוגלים לקבל החלטות עבור עצמם. למעשה, בישראל זה רלוונטי לכל אדם מעל גיל 18 שמבין את ההשלכות של ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי הכוח יכול לכסות מגוון רחב של עניינים, לרבות עניינים אישיים, החלטות רפואיות וניהול רכוש. לממנה יש את הגמישות לקבוע את היקף סמכותו של עורך הדין, תוך ציון באילו תחומים יכול עורך הדין לקבל החלטות, ומתן הנחיות ברורות או השארת עניינים מסוימים לשיקול דעתו של עורך הדין.

תמונה של ייפוי כוח

על מה חל ייפוי כוח מתמשך?

בכל הנוגע לעניינים אישיים, ייפוי כוח מתמשך יכול לכלול החלטות הקשורות לצרכיו היומיומיים של הממנה, לסידורי החיים, לבריאותו ולרווחתו הכללית. אם מעוניינים בכך, הממנה יכול גם ליצור ייפוי כוח נפרד במיוחד עבור החלטות טיפול רפואי. מבחינת ענייני רכוש, ייפוי כוח מתמשך מקנה לעורך הדין את הסמכות לנהל את נכסי הממנה, כספיו והתחייבויותיו.

 

פרמטרים המשפיעים על המחיר

אחת השאלות הנפוצות ביותר לגבי ייפוי כוח מתמשך היא העלות הכרוכה בהקמתו. בישראל, רק עורכי דין שעברו הכשרה ייעודית של משרד המשפטים מוסמכים לנסח מסמכי ייפוי כוח מתמשכים. לעורכי דין אלו יש גישה לטופס המקוון הנדרש לביצוע ייפוי הכוח. עלות יצירת ייפוי כוח מתמשך נעה בדרך כלל בין 2,500 ל-5,000 שקלים חדשים לפני מע"מ, בהתאם למורכבות מצבו של הלקוח ושכר טרחת עורך הדין.

 

לא רק המחיר קובע

אמנם העלות של הקמת ייפוי כוח מתמשך עשויה להיראות משמעותית, אך חשוב לקחת בחשבון את השקט הנפשי וההגנה שהוא מספק. על ידי השקעה במכשיר משפטי זה, אנשים יכולים להבטיח כי רצונותיהם יכובדו וכי ענייניהם מנוהלים על ידי מישהו שהם סומכים עליו, גם נוכח נסיבות בלתי צפויות.

בכיר חותם על חוזה עם עורך דין

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין נדל"ן מנוסה
עורך דין מקרקעין
הזדמנויות נדל"ן בשנת 2022

שנת 2022 בעיצומה, ובין השווקים השונים, דווקא שוק הנדל"ן נמצא בנקודת שיא. בין אם הריבית נמוכה או גבוהה, בין אם המגמה היא עליה או ירידה של מחירי הדירות, יותר ויותר

עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
כמה עולה פגישת ייעוץ עם עו"ד נדלן

כמעט כל עסקת נדל"ן דורשת מהצדדים להיעזר בשירותיו של עורך דין נדל"ן מומחה, שישמור על האינטרסים שלהם ויבטיח עבור כל הצדדים ראש שקט ועסקה בטוחה. אך עוד לפני כן, חשוב

כריות אוויר לאחר תאונה
עורך דין
בדיקת פוליגרף בתביעות תאונות דרכים

תאונות דרכים הן עניין שכיח למדי במדינת ישראל. לצערנו, אנשים רבים מוצאים את עצמם מעורבים בתאונות דרכים שונות, בין אם בתור הולכי רגל ובין אם בתור נהגים. למרבה הצער, לא