חקירה והוכחה של רשלנות רפואית בצבא

במהלך השירות הצבאי אנו נזקקים לא אחת לקבלת טיפולים רפואיים כאלה ואחרים ומטבע הדברים, כולנו מצפים לקבל טיפול רפואי מקצועי שייטיב וישפר את מצבנו. לצערנו, לא תמיד כך הם פני הדברים, כאשר לעיתים תוצאות הטיפול מסתיימות בנזקים בדרגות חומרה שונות, שמקורם ברשלנות רפואית. כיצד אם כן מוכיחים רשלנות רפואית בצבא?

 

מהי רשלנות רפואית בצבא?

טיפולים רפואיים הם חלק שגרתי מחיינו, לרבות במהלך השירות הצבאי, במסגרתו הטיפול הצבאי יינתן באמצעות המערכת הצבאית. רשלנות רפואית בצבא זהה במהותה למקרי רשלנות רפואית אחרים מעולם האזרחות, בהם הטיפול הרפואי הסתיים בנזקים שונים כתוצאה מרשלנות של מי מאנשי הצוות הרפואי, אשר לא פעלו בצורה סבירה ועל פי אמות הטיפול המקובלות.

 

חוק הנכים ורשלנות רפואית בצבא – מה הקשר בין השניים?

חוק הנכים נועד להעניק לחיילים אשר נפגעו במהלך שירותם הצבאי הטבות וזכויות סוציאליות שונות, במטרה לאפשר להם לשמור על שגרת חיים נורמטיבית. ולמעשה, תביעת רשלנות רפואית בצבא מתאפשרת במסגרת חוק הנכים, תגמולים ושיקום.

 

מקרים שכיחים של רשלנות רפואית בצבא

רשלנות רפואית בצבא יכולה להתרחש על ידי כל אחד מאנשי הצוות הרפואי ובכל שלב של הטיפול הרפואי, החל מהייעוץ המקדים, דרך הטיפול עצמו ועד הליווי והמעקב הנדרש לאחר הטיפול. כך, בין מקרי הרשלנות הרפואית בצבא השכיחים ביותר נמצאים:

  • אבחון שגוי של המחלה
  • אבחון מאוחר של המחלה
  • אי הפנייה לרופא מומחה
  • אי מתן מידע רפואי מלא אודות המצב הרפואי
  • ביצוע פרוצדורה רפואית בצורה רשלנית

 

 

חקירה והוכחה של רשלנות רפואית בצבא

תביעת רשלנות רפואית בצבא היא תביעה מאתגרת למדי ובמיוחד בכל הקשור לחקירה והוכחת הרשלנות. בכדי להוכיח את מקרה הרשלנות הרפואית בצבא צריכים להתקיים מספר תנאים:

  • הוכחת הנזק (אשר צריך להתרחש במהלך השירות הצבאי או כתוצאה ממנו)
  • הוכחת יסוד הרשלנות הרפואית
  • הוכחת הקשר הסיבתי בין הרשלנות הרפואית לבין הנזק שנגרם

 

 

כיצד ניתן להוכיח בצורה הטובה ביותר רשלנות רפואית בצבא?

חקירה והוכחה של רשלנות רפואית בצבא היא משימה לא פשוטה, הן בשל הקושי הקיים בהוכחת יסוד הרשלנות והן בשל מאפייני המערכת הצבאית. לפיכך, הדרך המומלצת ביותר להוכחת רשלנות רפואית בצבא היא להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי מומחה ובעל ניסיון, אשר יכוון וילווה אתכם לאורך כל התהליך, החל משלב איסוף ההוכחות, דרך הכנה וייצוג בוועדה הרפואית ועד לקבלת מלוא הפיצויים המגיעים לכם.

 

לסיכום

רשלנות רפואית בצבא יכולה להתרחש בשל מגוון סיבות ומקרים ובמידה ונגרמו לכם נזקים שונים, הרי שניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בצבא. על מנת להוכיח את מקרה הרשלנות הרפואית בצבא, יש להוכיח את יסוד הנזק, יסוד הרשלנות הרפואית ואת הקשר הסיבתי שביניהם, כאשר הדרך הבטוחה והמומלצת ביותר היא להיעזר בשירותיו של עו"ד צבאי מומחה.

רשלנות רפואית בצבא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין צבאי
עורך דין צבאי
הזכויות והמגבלות של אסירים בבתי כלא צבאיים

בתי הכלא הצבאיים משמשים מרכיב מכריע במערכת המשפט בתוך הכוחות המזוינים ברחבי העולם. מתקנים אלו מאכלסים אנשים שהורשעו בעבירות שונות, החל מפשעים שבוצעו בזמן מלחמה ועד הפרות של תקנות צבאיות.

טיפים ראשית
כללי
3 טיפים למי שמתחיל תהליך של פשיטת רגל

כאשר אנשים מתחילים תהליך של פשיטת רגל, באופן טבעי הם חשים בלבול רב ועולים אצלם חששות גדולים. למרות המבנה הדי ברור של התהליך הזה, איש אינו יכול להבטיח את אורכו