זומנתי למשפט צבאי – האם מגיע לי עו"ד וכיצד עלי לנהוג?

מערכת המשפט הינה מערכת מלחיצה ומאיימת בפני עצמה וגורמת לחששות עבור כל אזרח שצריך לעמוד למשפט או לתבוע אדם אחר. חששות אלה גדולים על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במשפט במערכת הצבאית, בה הבדלי הכוחות בין החיילים לבין הקצינים גדולים עוד יותר. אז מה צריך לדעת אם זומנת למשפט צבאי?

 

מגיע לי עו"ד בכלל במשפט צבאי?

קודם כל, התשובה היא כן. אנשים רבים מבולבלים בנוגע לזכויות שלהם בכל הנוגע למערכת המשפט הצבאית. חשוב להבהיר שכמו משפט מסוג אחר, מי שעומד למשפט, במקרה זה החייל, רשאי לטעון לזכותו לחפותו. כאשר חייל מואשם בעבירה כלשהי, הוא רשאי לבחור האם הוא מעוניין לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי או להסתפק בייצוג של עורך דין שהצבא יספק לו. כמובן שבמרבית המקרים, מומלץ להשקיע ולשכור את השירות של עורכי דין עם ניסיון במערכת הצבאית, כמו שניתן למצוא באתר www.brunolaw.co.il.

 

למה צריך בכלל עורך דין?

כמו בבתי משפט אזרחיים, גם בבתי משפט צבאיים, פעמים רבות הנאשמים כה משוכנעים בחפותם או בכך שמדובר בטעות, שהם חושבים שאין צורך להשקיע זמן ומשאבים על מנת להוכיח את חפותם או לטעון לזכותם. אך זוהי כמובן טעות, שכן ההשלכות או הענישה ממשפט צבאי עלולות להיות גבוהות ממה שציפיתם – בין אם מדובר בקנס כספי גבוה או זמן מאסר בכלא צבאי.

 

על מה עלולים לזמן אותי למשפט צבאי?

במסגרת הצבאי יש מספר רב של חוקים ותקנות המחייבים את החיילים והחיילות בצה"ל, אך הפרה של מרביתם לא תזכה את המפר למשפט צבאי. עולה השאלה, אילו עבירות הן עבירות שביצוען עלול להוביל לזימון למשפט צבאי. אחת מהעבירות הללו היא כמובן השתמטות, התחמקות או סירוב לשרת בצה"ל. עבירה נוספת העלולה לזכות את מבצעה במשפט צבאי היא עבירת נשק או שימוש בסמים. לא משנה איזו עבירה זו, מומלץ להתייחס בזימון למשפט צבאי בכובד ראש ולא לזלזל בחשיבותו.

 

למה מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי?

כאשר מקבלים זימון למשפט צבאי, ובמידה והחלטתם לשכור את שירותיו של עורך דין פרטי שייצג אתכם במשפט, מומלץ לבחור עורך דין צבאי. עורך דין צבאי הוא עורך דין לכל דבר ועניין, אך בעל התמחות והיכרות מעמיקה עם בית הדין הצבאי. מערכת המשפט הצבאית הינה שונה ממערכת המשפט האזרחית ולכן מומלץ לבחור בעורך דין בעל ניסיון בתחום. בחירה כזו תעלה את הסיכויים להצלחה במשפט אליו זומנתם.

 

סיכום

במידה וזומנתם למשפט צבאי, מגיע לכם עורך דין שייצג אתכם במשפט, בין אם עורך דין פרטי או עורך דין מהסנגוריה הצבאית. במידה ואתם בוחרים לשכור עורך דין פרטי, מומלץ לבחור עורך דין צבאי בעל ניסיון בתחום.

משפט צבאי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דפים מתורגמים
משפט
שירותי נוטריון תרגום לרומנית

אחרי דילמות ולא מעט תהליכים הגעתם לשלב שבו אתם רוצים להוציא אזרחות רומנית? מבחינת החוק מגיע לכם לקבל אזרחות כזאת בגלל העבר המשפחתי? אם כך, כדאי שתדעו שבוודאי תזדקקו גם

עורך דין תאונות
עריכת דין
5 סיבות לקחת עורך דין תאונות עבודה

כמו בכל מקום אחר, גם במקומות העבודה תאונות עלולות להתרחש באופן בלתי צפוי, ולהותיר את העובדים פצועים ולא בטוחים בזכויותיהם. במצבים כאלה, העסקת עורך דין תאונות עבודה הופכת חיונית אם

הסכם גישור
עורך דין
גישור משפטי – יותר טוב מבית המשפט!

בין אם מדובר בהליך פרידה וגירושין או פירוק של חברה בין שותפים, הליך גישור משפטי מהווה את הדרך הטובה ביותר לסיום ההליכים והימנעות ממאבק משפטי סבוך.   גישור משפטי –

חללי עבודה ראשית
עורך דין
האם ישנם חוקים מיוחדים לחללי עבודה?

וירוס הקורונה הוא ללא ספק האירוע המשמעותי ביותר בשנה האחרונה, שהשפיע על חיי רבים ותפס את כולנו לא מוכנים. יחד עם זאת, אחרי תקופת הסגר והחרדה, מדינות רבות מתחילות לחזור