התעללות מינית בילדים – מציאת עורך דין מתאים

חוק העונשין הישראלי מתייחס בחומרה רבה לעבירות מין, ובחומרה רבה שבעתיים, לעבירות מין בהן הקורבנות הם ילדים. בין השאר, קובע החוק החמרה בענישה לעבריינים, ואף מאפשר הארכה של חוק ההתיישנות, שבעקבותיה יכולים מי שנפגעו בהטרדה מינית כילדים, לתבוע את הפוגע גם בתביעה אזרחית, עד גיל 35. בכל מקרה, חשוב למצוא עורך דין מתאים שילווה את התביעה. 

 

מה נחשב להתעללות מינית?

כל מעשה שגורם נזק נפשי או גופני לאדם, נחשב להתעללות בו. התעללות נעשית בדרך כלל בתוך מערכת שבה יש פער ניכר ביחסי הכוחות, לטובת המתעלל. התעללות מוגדרת כהתעללות מינית כאשר המעשה גורם הנזק הוא פעילות מינית שתוצאתה פגיעה.

בהתעללות מינית משולבים, בדרך כלל  שקרים וכפייה וכן שימוש בכוח פיזי. התעללות מינית נחשבת כהתעללות גופנית וכן כהתעללות נפשית, כאשר עורך דין עבירות מין מומחה ידע למפות את סוגי הפגיעה השונים.

 

התעללות מינית בילדים

על פי ההגדרות המשפטיות, כל פעילות מינית לשם סיפוק, שנעשית בין מבוגר לילד. גם אם ניתנה כביכול הסכמה מצד הקטין, אין לה תוקף משום שעל פי החוק קטינים (מתחת לגיל ההסכמה) אינם יכולים להסכים לקיום פעילות מינית עם מבוגר. התעללות מינית בילדים גורמת לפגיעות פיזיות ונפשיות מרובות, בניהן דיכאון, הפרעות דחק פוסט טראומתי, חרדה, התנהגות הרסנית, נטייה להתמכרות, הפרעות אכילה ועוד.

 

חשיבות הייצוג המשפטי

כאמור, התעללות מינית בילדים מגדילה את הסיכוי של קורבנותיה להפרעות נפשיות וכן לפגיעות פיזיות. תביעה אזרחית של הקורבן על התעללות מינית בילדים נודעה כמשפיעה לטובה, גם על תהליך ההחלמה של הקורבן, כשהוא יודע שהתוקף שלו נענש על מעשיו וגם משום שפיצויים כספיים שמתקבלים יכולים להוות תשתית כלכלית לתהליך הארוך, הקשה והיקר של הקורבן בדרך להחלמה, בגוף ובנפש. המתנגדים למהלכים משפטיים אזרחיים נגד התוקפים, טוענים כי ההכנה למשפט והמשפט עצמו עלולים להסב לקורבן סבל נוסף.

 

איך מוצאים את עורך הדין המתאים?

בגלל ההשפעה הנרחבת של התעללות מינית בילדים על קורבנותיה, הופך הצורך לבחור היטב את עורך הדין המתאים ביותר, ללוות, לייעץ ולייצג את הקורבן בבית המשפט. כמובן שעלינו להקפיד מאוד על צמצום למינימום של אפשרויות פגיעה נוספת בקורבן. לשם הקפדה על כך, מומלץ לבחור את עורך הדין שיאפשר הגעה לתוצאות הטובות ביותר, ללא פגיעה נוספת בילדים שנפגעו.

 

אז מה חשוב?

כדי שעורך הדין יתאים לכם ולמשימה המשותפת העומדת לפניכם, ישנם מספר תחומים שכדאי להעמיק בהם: ראשית, חשוב מאוד שעורך הדין יהיה אדם שגורם לילדים ולבני המשפחה שמלווים אותם, תחושה נוחה ובטוחה. אם עורך הדין הוא מישהו שקל לדבר אתו ולבטוח בו, התהליך כולו יהיה קל יותר.

בנוסף, חשוב מאוד לברר על עברו המקצועי של עורך הדין כדי לוודא שתחום מומחיותו הוא הגנה על ילדים שעברו התעללות מינית וכן שהניסיון שלו מעיד על הצלחה, גם בתהליך המשפטי וגם בתוצאתו הסופית.

התעללות מינית בילדים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סקים של כסף
מיסים
החזר מס לנכה או עיוור

הרי זה ברור שכשהבריאות של אדם נפגעת, כך גם נפגעת איכות חייו. כשמדברים על החזר מס לנכה או לעיוור, למעשה מדברים על מקרים בהם אנשים התעוורו וכעת יהיו זקוקים לתמיכה

עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
כמה עולה פגישת ייעוץ עם עו"ד נדלן

כמעט כל עסקת נדל"ן דורשת מהצדדים להיעזר בשירותיו של עורך דין נדל"ן מומחה, שישמור על האינטרסים שלהם ויבטיח עבור כל הצדדים ראש שקט ועסקה בטוחה. אך עוד לפני כן, חשוב

עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
אסטרטגיות וטיפים לזכרון דברים במכירת דירה

מכירת דירה יכולה להיות תהליך מורכב ותובעני. אחד האתגרים העומדים בפני המוכרים הוא הצורך לזכור פרטים, מסמכים ומידע שונים הקשורים לנכס. בפוסט זה בבלוג, נחקור אסטרטגיות וטיפים יעילים שיעזרו לך