היתרונות בעריכת ייפוי כוח מתמשך – בזמן

כמעט כל אחד שהגיע לגיל מעט מבוגר ויש ברשותו נכסים משמעותיים שניתן לחלק, מכיר בחשיבותה של כתיבת צוואה. כתיבת צוואה עוזרת לאדם להחליט כבר בחייו מה יעשו עם הנכסים שברשותו לאחר מותו. לעומת זאת, מעטים מכירים את הנושא של כתיבת ייפוי כוח מתמשך. ממש לשם כך כתבנו את הכתבה הקצרה הבאה ובה נסביר על הנושא בקצרה. 

 

מה זה ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא בעצם מסמך שקובע מה יקרה עם נכסיו של אדם עוד בחייו, במקרה והוא מגיע למצב שאין ביכולתו להחליט על הנכסים שלו בגלל מצב נפשי או בריאותי קשים. ברגע שהאדם שכתב את ייפוי הכוח המתמשך נפטר, כוחו של הייפוי נפסק והצוואה שכתב מקבלת תוקף חוקי.

בעת כתיבת ייפוי הכוח, האדם הכותב אותו צריך להיות בכשירות מנטלית ובריאותית, שמאפשרת לו להחליט בצורה צלולה על החלוקה והפעולות שיש לעשות בנכסיו במקרה של אובדן כשירות.

 

היתרונות של ייפוי כוח מתמשך מול צוואה

כפי שנכתב בפסקה הקודמת, צוואה מתחילה לקבל תוקף חוקי רק לאחר פטירתו של המצווה. במקרים בהם הכותב של הצוואה הגיע למצב שבו הוא לא יכול להחליט על נכסיו, הצוואה עדיין לא נכנסת לתוקף. לכן במקרים כאלה בהם לא נכתב ייפוי כוח מתמשך, האפוטרופוס הכללי ייאלץ לקבוע מה לעשות בנכסים עד לפטירתו של אותו אדם.

התערבות של האפוטרופוס הכללי יכולה לגרום לכך שהרצון של האדם בעל הנכסים לא מכובד בצורה מלאה. זאת מכיוון שהוא לא הביע דעתו על מה לעשות איתם במקרה כזה. הירושה שנכתבה בצוואה לא משחקת תפקיד בפעילות שתיעשה בנכסים לפני המוות.

 

איך כותבים ייפוי כוח מתמשך

בניגוד לצוואה בה כותבים את כל הנכסים שברשותך ולמי תרצה להעביר אותם לאחר מותך, בייפוי כוח מתמשך אין לכתוב את הנכסים והחלוקה שלהם אלא את מיופי הכוח שיקבלו את הסמכות להחליט מה לעשות בנכסים. ניתן לבחור מיופה כוח אחד או מספר שלהם. במקרה של מספר מיופי כוח, יהיה עליהם להחליט על הפעולות בנכסי המייפה בצורה משותפת.

 

איך בוחרים עורך דין שיעזור לך בכתיבת צוואות וייפוי כוח מתמשך?

כתיבת ייפוי כוח צריכה להיעשות מול עורך דין. לעורך דין המדובר אין הרבה משמעות בכתיבת הייפוי, ותפקידו העיקרי הוא לוודא שכל הכללים של כתיבת הייפוי נשמרים בעת כתיבתו. לכן כדאי למצוא את עורך הדין שגובה את שכר הטרחה הנמוך ביותר בעבור שירות זה ולבחור בו.

 

ייפוי כוח מתמשך – סיכום

ייפוי כוח מתמשך הוא בעצם מינוי של האפוטרופוס לנכסיו של אדם בעודו בחייו. חשוב לכתוב את הייפוי בזמן שהאדם שכותב אותו בעודו צלול בדעתו וכשיר לקבלת החלטות. כתיבת ייפוי כוח תעשה בנוכחות של עורך דין, שתפקידו לוודא את חוקיות הייפוי.

ייפוי כוח מתמשך

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תאונת דרכים ראשית
כללי
המדריך המלא לנפגע בתאונת דרכים

לצערנו הרב, הסיכוי של כל אדם לעבור לפחות תאונת דרכים אחת בחייו הוא גבוה מנשוא. בכל רגע נתון, אנחנו או המכרים שלנו חשופים למעורבות בתאונות דרכים – הסכנה קיימת החל

מאזניים
משפט
הטרדה מינית בעבודה

למרות המודעות הרחבה לנושא, מצבים של הטרדה מינית בעבודה עדיין לא תמיד מפוענחים באופן שוטף: האם התנהגות מילולית נחשבת להטרדה מינית? ומה לגבי הצעה מינית שהצד השני סירב לה וכלום