החזרי מס בגין הפסקות עבודה – זכויות העובד השכיר

הפסקות עבודה הן בין הסיבות השכיחות להיווצרות מצבים של זכאות להחזרי מס.

אם פוטרתם, או עזבתם מקום עבודה אחד, או יותר, באותה שנת מס – סביר להניח שאתם זכאים להחזר.

אבל למה זה קורה? איך תדעו אם מגיע לכם החזר ומה עושים כדי לקבל את הכסף?

 

כך נוצרים לכם החזרי מס בלי שאתם יודעים

החזרי מס הם כמו חיסכון כספי שיושב ומחכה לכם אצל רשויות המס, אלא שפעמים רבות אתם בכלל לא יודעים שהכסף הזה נמצא שם ומחכה לכם. למה?

כי שכחתם לדווח על החלפת מקומות עבודה ולבדוק אם מגיע לכם החזר.

יש אלפי אנשים בישראל שמגיעים להם כספים מרשויות המס בצורת החזרי מס, אבל כספים אלה מצטברים בקופת המדינה ואין להם דורש, כי אנשים רבים מאוד פשוט לא מודעים לזכויות שלהם, או לא יודעים מה צריך לעשות כדי לקבל את המגיע להם.

כאשר מחליפים מקומות עבודה באותה שנת מס, יכול להיווצר בטעות מצב שאתם משלמים מס קצת יותר גבוה ממה שבאמת צריך. זה יכול לקרות אם למשל התחלתם את השנה בעבודה עם שכר גבוה יחסית אבל עברתם בהמשך למקום עבודה שבו שילמו לכם פחות. כך יוצא שבמקום העבודה הראשון שילמתם מס גבוה יותר, בהתאם לגובה השכר שלכם. כתוצאה, בחישוב שנתי התברר כי המס ששילמתם לכל אורך השנה, בשני מקומות עבודה שונים, היה מעט גבוה מהסכום המדויק  ולכן, עד סוף השנה יכולים להצטבר לכם כמה אלפי שקלים בקופה, שתוכלו לקבל אותם רק לאחר דיווח מסודר לרשויות והגשת בקשה להחזר מס.

 

כך תקבלו החזר על המס שמגיע לכם

רשות המיסים מכירה כמובן במצבים מעין אלה ולכן מאפשרת לתושבי המדינה להגיש בקשה מנומקת לקבלת החזרי מס. את הבקשה יש להגיש לאחר מילוי טפסים מתאימים, בצירוף כל המסמכים הרלוונטיים – טופס 106 מכל מקומות העבודה בהם עבדתם לאורך השנה ותלושי שכר למשל.

אם בחלק מהשנה לא עבדתם בגלל סיבות שונות, תוכלו לצרף את האישורים גם על מצבים אלה, כמו:

אישור על קבלת דמי אבטלה, אישור חל"ת, אישור על חופשת לידה, אישור ימי מחלה, פירוט הכנסות נוספות, כמו קצבאות למשל.

את המסמכים יש להגיש לרשות המיסים באופן עצמאי, או בסיוע של חברה מתמחה בהחזרי מס. רשות המיסים תבחן את החומר ותקבע מהו סכום ההחזר שמגיע לכם. אם פרטי חשבון הבנק שלכם מעודכנים אצל רשות המסים – תוכלו לקבל את ההחזר ישירות לחשבון הבנק שלכם בתום תקופה מוגדרת מראש.

לסיכום, החזר מס יכול לשמש תוספת הכנסה משמעותית, של כמה אלפי שקלים במקרים מסוימים ואף יותר. לכן, חשוב לטפל בנושא ולהגיש את הבקשה בצורה מסודרת, לפני שתחול התיישנות על ההחזרים המגיעים לכם.

 

בדיקה כספית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מאזניים
עורך דין פלילי
רישום פלילי: מהן ההשלכות?

ביצעתם עבירה קלה, יצאתם עם עונש קל אך עם רישום פלילי? התבקשתם להביא פירוט רישומים פלילים מהמשטרה? מהו רישום פלילי ומהן ההשלכות למחזיקים בו   רישום פלילי רישום פלילי הוא

פרח רפואי
משפט
מה אומר החוק בהקשר של מכירת CBD?

אז מה אומר החוק לגבי מכירת CBD, רכישת סיבידי באינטרנט וכו'? נכון לשנת 2020, קיימות לא מעט חנויות אינטרנטיות אשר מוכרות מוצרי סיבידי שונים, כולל שמן, משחות, תכשירי ספריי, כמוסות

טיפים ראשית
כללי
3 טיפים למי שמתחיל תהליך של פשיטת רגל

כאשר אנשים מתחילים תהליך של פשיטת רגל, באופן טבעי הם חשים בלבול רב ועולים אצלם חששות גדולים. למרות המבנה הדי ברור של התהליך הזה, איש אינו יכול להבטיח את אורכו