איך ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות לך

תהליך מימוש הזכויות הרפואיות שמגיעות לך עקב פגיעה, תאונה או מחלה, עלול להיראות מסובך למי שלא בקיא בתחום.

מאמר זה יעשה סדר ויבאר כיצד ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות לך.

 

זכויות רפואיות: מתי כדאי לך לתבוע את ביטוח לאומי?

במהלך החיים עלולות לקרות פגיעות או פציעות, פיזיות או נפשיות, אשר השלכותיהן ישאירו עליך חותם לטווח ארוך. מפגע ציבורי עלול לגרום לכך שתפצע בזמן הליכת הבוקר שלך, משימה פיזית בעבודה עלולה לגרום לפציעה ממנה יהיה קשה לך להחלים, ואולי אף לא תחזור לעצמך לגמרי, והנזק הגופני יהיה בלתי הפיך. במקרים כאלו ועוד, יש להגיש תביעה מול ביטוח לאומי כדי להגיע לאפשרות של מיצוי – מימוש זכויות רפואיות המגיעות לך עקב הפגיעה שחווית.

 

מימוש זכויות רפואיות: הסוד שלא רצו שתדעו

רבים חוששים להתחיל את תהליך התביעה, מכיוון שמדובר בהליך הנראה מסובך ובירוקרטי למדי שקשה יהיה להיכנס אליו ולצלוח אותו כמו שצריך. אם אתה מרגיש אבוד ולא יודע היכן להתחיל, כדאי לעיין ראשית באתר הביטוח הלאומי אשר מספק מידע לגבי מגוון סוגי הקצבאות וההטבות שניתן לבקש. שים לב: קיימת אפשרות לקבל יותר מקצבה אחת, וכדי להבטיח שתגיע למימוש זכויות רפואיות, מומלץ להיעזר בסיוע מקצועי לאורך הליך הגשת התביעה.

 

סיוע מקצועי של עורך דין מומחה חיוני בהליך התביעה שלך

גם לאחר עיון בכל המידע לגבי הזכויות הרפואיות המגיעות לך, קשה לעיתים לגבש תמונת מצב נכונה כדי להבין איך אפשר להגיע למימוש זכויות רפואיות מלא עבורך. על כן, מומלץ להיעזר בסיוע מקצועי המוענק על ידי עורך דין מומחה לתביעות, אשר ילווה אותך מתחילתו של התהליך עד סופו: איסוף המסמכים הרפואיים המעידים על הפגיעות והליקויים שנקבעו לך, הגשת הטפסים והגעה לוועדה הרפואית אשר קובעת את אחוזי הנכות והקצבה אשר מגיעה לך. זכור כי אינך לבד וכי סיוע של עורך דין יכול לפשט את ההליך הסבוך עבורך.

 

האם אפשר לערער על זכויות רפואיות שנקבעו לי?

לעיתים יקבעו לך אחוזי נכות חלקיים אשר לא תואמים את מצבך, ותחוש כי לא מוצו הזכויות הרפואיות המגיעות לך במלואן. במקרה כזה, אפשרי בהחלט להגיש ערעור על החלטת הוועדה הרפואית, ובמסגרת הערעור אפשר יהיה לשנות את הזכויות הרפואיות שנקבעו לך. אל תחשוש מהליך זה: זה רק נראה מסובך, אך זה לגמרי אפשרי.

 

לסיכום

הליך מימוש הזכויות הרפואיות מורכב ממספר שלבים. לאחר שעברת פגיעה כלשהי אשר גרמה לך לנזק, כדאי להתחיל בקריאה ועיון מעמיק בסוגי התביעות וסוגי הזכויות הרפואיות המגיעות לך. הגשת התביעה עלולה להיות ארוכה ומתישה ולכן מומלץ להיעזר בעזרה מקצועית של עורך דין מומחה לתביעות. בסוף, כל החלטה ניתנת לערעור אם להרגשתך לא מוצו זכויותיך הרפואיות.

 

כלי משפטי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
עורך דין
מתי ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות. על עורך הדין להצליח להוכיח שהרופא, הסמכות המקצועית, עשה שגיאה שלא ניתן להסביר בתנאי העבודה הקשים של מערכת הבריאות הישראלית. תביעה מוצלחת בגין רשלנות

צדק ומשפט
משפט
פיטורין שנה לפני יציאה לגמלאות

בכל שלב בחיים, פיטורים הם לא עניין של מה בכך וצפויים להעמיד את המפוטר בפני התמודדויות מורכבות. יחד עם זאת, פיטורים של עובד רגע לפני פרישה לגמלאות הם עניין קשה

מאזניים
עורך דין פלילי
רישום פלילי: מהן ההשלכות?

ביצעתם עבירה קלה, יצאתם עם עונש קל אך עם רישום פלילי? התבקשתם להביא פירוט רישומים פלילים מהמשטרה? מהו רישום פלילי ומהן ההשלכות למחזיקים בו   רישום פלילי רישום פלילי הוא