איך ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות לך

תהליך מימוש הזכויות הרפואיות שמגיעות לך עקב פגיעה, תאונה או מחלה, עלול להיראות מסובך למי שלא בקיא בתחום.

מאמר זה יעשה סדר ויבאר כיצד ניתן לדעת מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות לך.

 

זכויות רפואיות: מתי כדאי לך לתבוע את ביטוח לאומי?

במהלך החיים עלולות לקרות פגיעות או פציעות, פיזיות או נפשיות, אשר השלכותיהן ישאירו עליך חותם לטווח ארוך. מפגע ציבורי עלול לגרום לכך שתפצע בזמן הליכת הבוקר שלך, משימה פיזית בעבודה עלולה לגרום לפציעה ממנה יהיה קשה לך להחלים, ואולי אף לא תחזור לעצמך לגמרי, והנזק הגופני יהיה בלתי הפיך. במקרים כאלו ועוד, יש להגיש תביעה מול ביטוח לאומי כדי להגיע לאפשרות של מיצוי – מימוש זכויות רפואיות המגיעות לך עקב הפגיעה שחווית.

 

מימוש זכויות רפואיות: הסוד שלא רצו שתדעו

רבים חוששים להתחיל את תהליך התביעה, מכיוון שמדובר בהליך הנראה מסובך ובירוקרטי למדי שקשה יהיה להיכנס אליו ולצלוח אותו כמו שצריך. אם אתה מרגיש אבוד ולא יודע היכן להתחיל, כדאי לעיין ראשית באתר הביטוח הלאומי אשר מספק מידע לגבי מגוון סוגי הקצבאות וההטבות שניתן לבקש. שים לב: קיימת אפשרות לקבל יותר מקצבה אחת, וכדי להבטיח שתגיע למימוש זכויות רפואיות, מומלץ להיעזר בסיוע מקצועי לאורך הליך הגשת התביעה.

 

סיוע מקצועי של עורך דין מומחה חיוני בהליך התביעה שלך

גם לאחר עיון בכל המידע לגבי הזכויות הרפואיות המגיעות לך, קשה לעיתים לגבש תמונת מצב נכונה כדי להבין איך אפשר להגיע למימוש זכויות רפואיות מלא עבורך. על כן, מומלץ להיעזר בסיוע מקצועי המוענק על ידי עורך דין מומחה לתביעות, אשר ילווה אותך מתחילתו של התהליך עד סופו: איסוף המסמכים הרפואיים המעידים על הפגיעות והליקויים שנקבעו לך, הגשת הטפסים והגעה לוועדה הרפואית אשר קובעת את אחוזי הנכות והקצבה אשר מגיעה לך. זכור כי אינך לבד וכי סיוע של עורך דין יכול לפשט את ההליך הסבוך עבורך.

 

האם אפשר לערער על זכויות רפואיות שנקבעו לי?

לעיתים יקבעו לך אחוזי נכות חלקיים אשר לא תואמים את מצבך, ותחוש כי לא מוצו הזכויות הרפואיות המגיעות לך במלואן. במקרה כזה, אפשרי בהחלט להגיש ערעור על החלטת הוועדה הרפואית, ובמסגרת הערעור אפשר יהיה לשנות את הזכויות הרפואיות שנקבעו לך. אל תחשוש מהליך זה: זה רק נראה מסובך, אך זה לגמרי אפשרי.

 

לסיכום

הליך מימוש הזכויות הרפואיות מורכב ממספר שלבים. לאחר שעברת פגיעה כלשהי אשר גרמה לך לנזק, כדאי להתחיל בקריאה ועיון מעמיק בסוגי התביעות וסוגי הזכויות הרפואיות המגיעות לך. הגשת התביעה עלולה להיות ארוכה ומתישה ולכן מומלץ להיעזר בעזרה מקצועית של עורך דין מומחה לתביעות. בסוף, כל החלטה ניתנת לערעור אם להרגשתך לא מוצו זכויותיך הרפואיות.

 

כלי משפטי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין תאונות
עריכת דין
5 סיבות לקחת עורך דין תאונות עבודה

כמו בכל מקום אחר, גם במקומות העבודה תאונות עלולות להתרחש באופן בלתי צפוי, ולהותיר את העובדים פצועים ולא בטוחים בזכויותיהם. במצבים כאלה, העסקת עורך דין תאונות עבודה הופכת חיונית אם

כללי
מהו מודל PEST ואיך הוא קשור לעורכי דין?

עולם העסקים מחייב אותנו לחשוב תמיד כמה צעדים קדימה ולתכנן היטב את הצעדים הכלכליים שלנו לטווח הרחוק, בכדי לשמור על יציבות כלכלית ואף להביא להתפתחות וצמיחה. כך, ייעוץ אסטרטגי ובניית

נגרם נזק פיזי בעבודה
עריכת דין
נגרם לי נזק פיזי בעבודה – האם עלי לתבוע?

נפגעתם או נפצעתם בעבודה? חשוב להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי וזאת על מנת למצות את הזכויות שלכם כנפגעים ולטפל בעצמכם כדי שתוכלו לחזור לתפקוד מלא מהר ככל הניתן, או לפצות