הגשת תביעה ייצוגית – שלב אחר שלב

אם הגעתם לכאן, יכול להיות שגם אתם שמעתם לאחרונה על גל התביעות הייצוגיות שבאות לידי ביטוי מצד אזרחים כנגד חברות שונות. שכן, היו לאחרונה לא מעט מקרי ריקול כנגד חברות מזון גדולות והדבר הוביל את האזרחים לצאת ולבדוק איך הם יכולים לקבל פיצוי על עוגמת הנפש שחוו. יצאנו לבדוק את הנושא באופן מעמיק עם המומחים בתחום וחזרנו עם השלבים שיאפשרו לכם להגיש תביעה ייצוגית בקרוב. הישארו אתנו ותקבלו את כל הפרטים בנושא.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

לאחר שקראתם את פסקת הפתיחה בעיון, אתם בוודאי יודעים שנעזרו במומחים בתחום. אבל אין זה מספיק לציין את העובדה הזו בפניכם מבלי להעמיק בה. לכן, אנו מחויבים לציין בפניכם מיהם הגורמים הללו ואיך בכלל הגענו אליהם. מדובר באנשים שתבעו בעבר תביעות מסוג זה תוך ליווי עם עורך דין. הגענו אליהם לאחר שפרסמנו פוסט ברשתות החברתיות וביקשנו מהם לשתף אותנו בדרך שהם עברו מהרגע שבו הם החליטו להתחיל בהליך ועד סיומו. קיבלנו לא מעט פניות ובסופו של דבר, נעזרנו ב- 3 מהם. זו ההזדמנות להודות להם על הליווי. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור.

 

הגשת תביעה ייצוגית – השלב ה – 1

יכול להיות שאתם חושבים שהשלב הראשון הוא פנייה אל עו"ד לתביעה ייצוגית. שכן, זו הייתה גם הסברה שלנו. אבל מתברר שמדובר בשלב מתקדם יותר. בשלב הראשון אתם צריכים קודם כל למצוא את האנשים שמעוניינים להצטרף אליכם לתביעה. שכן, אתם לא יכולים להגיש את התביעה לבדכם (זו תביעה שנקראת תביעה פרטית וזה משהו אחרת לגמרי). אם בחרתם לבצע הליך של תביעות ייצוגיות, עליכם להגיע אל האנשים הנוספים שנפגעו מאותו גורם שאותו אתם תובעים.

 

הגשת תביעה ייצוגית – השלב ה – 2

השלב ה -2 כולל את מציאת האנשים הללו. נאמר לנו שיש לא מעט דרכים להגיע אליהם ואלו המקובלות והמוכרות ביותר:

  • באמצעות פרסום פוסטים בפרופיל הפייסבוק שלכם
  • באמצעות פרסום פוסטים בקבוצות שנוגעות לנושא התביעה
  • באמצעות פרסום פוסטרים ברחובות ובאזורים שבהם צפוי להיות קהל היעד

 

הגשת תביעה ייצוגית – השלב ה – 3

בשלב הזה אתם יכולים לפנות אל עורך דין ולהתחיל בהליך. כעת ,כשיש מאחוריהם מספר לא מבוטל של אנשים שישמחו לקחת חלק בהליך המדובר והם רוצים גם כן לתבוע מכיוון שאירעה להם פגיעה כלשהי בעקבות הנתבע. נאמר לנו שאתם צריכים לשים לב שאתם פונים אל עורך דין שבקיא בתחום התביעות הייצוגיות ושיש לו ניסיון רב בתחום. שכן, כך תעלו את הסיכויים שלכם לקבל את המגיע לכם בתביעה זו.

 

לסיום

עד כאן המדריך המעמיק שאפשר לכם לדעת איך תוכלו להגיש תביעה ייצוגית ומה עליכם לעשות שלב אחר שלב כדי להגיע אל השלב הסופי. מאחלים לכם הצלחה רבה בהליך המדובר.

איש משפט

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לימוד חוקים בפוקר
כללי
5 חוקי פוקר שחשוב שתכיר

פוקר הוא משחק ששבה את ליבם של אנשים ברחבי העולם במשך מאות שנים. השילוב של מיומנות, אסטרטגיה ופסיכולוגיה הופכת אותו למשחק הקלפים המועדף על רבים. בין אם אתם שחקנים ותיקים

משפחה מצויירת על נייר קרוע
עורך דין משפחה
מה זה איזון משאבים בין בני זוג בגירושין

אחוז הגירושין במדינת ישראל הוא אחוז גבוה מאוד, ולא מעט זוגות מוצאים את עצמם מגיעים למדרגות הרבנות על מנת להסדיר את הליך הגירושין ביניהם. בין אם מדובר על גירושין שמתקיימים

מה תפקידו של בורר
הבלוג
מה תפקידו של בורר?

בורר מהווה צד שלישי ואובייקטיבי עבור פתרון סכסוכים בין שני צדדים. הבורר אחראי להקשיב, להבין את הסיטואציה, וכך לאחר כמה מפגשים גם להביא לפתרונות ולהחליט על הפעולות שכל צד חייב