האם משתלם להשכיר משרד?

אם אתם בעלי נכס המיועד למשרד, ראשית – שאפו, שהרי להיות בעל נכס כיום זוהי שאיפתם של רבים וטובים. נוסף על כך, במידה והמבנה שבבעלותכם עשוי להיות מתאים על מנת לשמש כמשרד, ייתכן כי כדאי לכם לשקול אפשרות זו. בכתבה זו ננסה לענות עבורכם על השאלה האם השכרת משרד הינה פעולה משתלמת.

 

איזו צורת השכרה תהיה עבורכם המשתלמת ביותר?

לפני שאתם מפרסמים משרדים להשכרה, אנו ממליצים לכם לבחון אילו תנאי השכרה בהם תפרסמו את הנכס לשכם, יהיו המשתלמים ביותר עבורכם. אין ספק כי השכרת משרד תטיב עמכם ברוב המקרים, שהרי כיום רוב העובדים משלבים ביום – יום שלהם גם עבודה מול מחשב, מה שכמובן דורש זמינות של משרד. ישנן מספר אפשרויות לצורך ההשכרה – השכרה שנתית, השכרה חודשי, או אפילו השכרה על בסיס יומי או על בסיס שעתי. במידה ואתם מתכננים להשכיר משרד בצורה שנתית, שימו לב כי בדרך כלל אפשרות זו תדרוש מכם שיפוץ של סביבת העבודה, דאגה לתקינות של שקעי החשמל, של התאורה במקום, וכן של התשתיות ושל זרימת המים במבנה המשרד. ערכו טבלת הוצאות והכנסות אשר צפויה עבורכם בכל אפשרות השכרה, וחשבו איזו צורת השכרה תניב עבורכם את הרווח המקסימלי.

 

כיצד השוכרים מחליטים האם לשכור משרד מסוים?

ובכן, סביר להניח כי בעלי חברות מתחשבים במספר גורמים על מנת להחליט בנוגע לשכירה של מבנה כלשהו לצורך המשרד שלהם, אך ישנם קריטריונים אשר ככל הנראה משותפים לכולם. כפי שאתם שואפים להגיע לרווח מקסימלי תוך חיסכון עד כמה שניתן בעלויות תחזוקת המבנה להשכרה, כך גם שוכרי המשרד שלכם מחפשים תנאי השכרה שיעשו איתם רק חסד מבחינה כלכלית. מלבד כל זאת, בעלי חברות יחליטו האם לשכור את המשרד על פי עלויות ההשכרה, מיקום המשרד, איכות המבנה, נגישות המשרד לחנויות ולשירותים שונים, וכן הלאה. נוסף על אלו, ישנן חברות אשר בשל תחרות או גורמים נוספים יחליטו לא לשכור משרד כלשהו אם במבנה סמוך שוכן משרד אחר אשר משמש עבור החברה כמתחרה על אותו קהל יעד של לקוחות.

 

על עקומת היצע וביקוש כבר שמעתם?

כפי שכל אחד שהחל את צעדיו בעולם הכלכלה כבר יודע, שחקן מרכזי בכל עניין השכרת המשרדים הוא היצע וביקוש. כמובן שעל פניו נראה כי למשכיר ישתלם יותר לבצע השכרה של המשרד שברשותו על בסיס חודשי, יומי או אף שעתי – כך יוכל לדרוש מחיר גבוה יותר עבור כל פרק זמן, ולסיים את החודש עם רווח גדול יותר, ובנוסף לכך תידרש ממנו השקעה פחותה יותר בכל מה שנוגע לשיפוץ כללי של סביבת העבודה. אך פקטור נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הזמן שנדרש מהמשכיר על מנת לשווק את הנכס שלו ולמצוא שוכרים חדשים בכל פרק זמן. מצד אחד, זמן שווה כסף, ומצד שני – כל עוד הביקוש למשרד זה היא גבוה, אזי סביר להניח שבקלות יהיה ניתן למצוא שוכרים חדשים וכך אכן המשכיר ירוויח סכומים נאים יותר של כסף.

 

לסיכום

לסיכומו של עניין, ישנם גורמים שונים ומגוונים המשפיעים על הכדאיות ועל הרווחיות הטמונים בהשכרת משרד. שקלו את כל אלו על פי הצרכים, היכולות, והזמינות שלכם – ובחרו באפשרות המשתלמת ביותר עבורכם. בהצלחה!

קניית דירה

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מכין נקניקיות על האש
כללי
על חוקי העל האש במקומות ציבוריים

כולנו מכירים את הרגע הזה שבו אנחנו מתאגדים כמה זוגות חברים ומשפחות ומחליטים לצאת לעל האש במקומות ציבוריים. הפארקים מפוצצים באנשים, בגינות לא נותרה אפילו פינה אחת מוצלת ונעימה לנפנוף