מהם דיני ביטוח וכיצד מומלץ לטפל בהם 

כמעט כל אדם בחייו הבוגרים נדרש לפנות אל חברות ביטוח כאלו ואחרות. כדי למנוע מצב בו נזק פתאומי מביא אותנו למשברים כלכליים חריפים, שמשליכים ישירות על חיינו האישיים, אנחנו מבטחים את עצמנו בשלל ביטוחים שונים. במאמר הבא נסביר על דיני הביטוח וכיצד מומלץ לטפל בהם.

 

דיני ביטוח

דיני ביטוח נוגעים לחוקים השונים ולהלכות המשפטיות השונות המתייחסות אל ביטוחים שונים במדינת ישראל. אזרחים רבים מבטחים את עצמם במגוון ביטוחים שונים. החל מביטוח חובה לרכב, שהמדינה מחייבת את האזרחים לפי החוק לבצע, ועד לביטוחים שאינם בגדר חובה, כמו ביטוח בריאות או ביטוח חיים. בנוסף לכך, כל אזרח מבוטח על ידי הביטוח הלאומי, המהווה גוף ביטוחי מטעם מדינת ישראל. עורך דין ביטוח לאומי ועורך דין חברות ביטוח מתעסקים בדיני הביטוח.

 

איפה זה פוגש אותנו?

מהרגע שאנחנו עושים פוליסה מסוימת אצל חברת ביטוח, אנחנו לא יוצרים יותר מדי התקשרות עם חברת הביטוח עצמה. אנחנו משלמים פרמיה מסוימת לחברת הביטוח באופן חודשי ויכולים להעביר שנים רבות ללא צורך בסיוע מחברת הביטוח. ברגע שאנחנו זקוקים להפעלה של הביטוח, עקב נזק כזה או אחר, אז אנחנו זקוקים לטיפול בדיני ביטוח.

 

טיפול על ידי איש מקצוע

איש המקצוע המיומן ביותר לטיפול בדיני ביטוח כאלו ואחרים הוא עורך דין חברות ביטוח או עורך דין המתמחה בעבודה מול ביטוח לאומי. עורך הדין שנרצה שיטפל לנו בענייני הביטוח הוא עורך דין שמתמחה בעבודה מול סוג הביטוח שרלוונטי אלינו. עורך דין זה יהיה בעל הידע, הניסיון והמיומנויות הנחוצות לסיוע לנו.

 

מדוע צריך עורך דין?

הרבה לא יודעים זאת, אך סיוע מעורך דין כאשר אתם צריכים לקבל פיצויים מחברת הביטוח הוא משמעותי. חברות הביטוח לא ממהרות לשלם את הפיצויים למבוטחים שלהם. במקרים רבים, חברות הביטוח מערימות קשיים. עורך דין ביטוח יוכל לסייע לכם להתמודד מול החברות הללו.

 

החסרונות בהתמודדות לבד מול הביטוח

אומנם ניתן לתבוע את הביטוח באופן עצמאי, אך יש לכך חסרונות. חברת הביטוח מנוסה הרבה יותר בעבודה מול הלקוחות ובקיאה בנהלים ובחוקים שונים. באמצעות הידע והניסיון שלה, לחברת הביטוח יש יתרון מובנה בהתנהלות מול הלקוח.

 

פגישת ייעוץ

אם אתם זקוקים לטיפול בדיני ביטוח כאלו ואחרים מעורך דין המתמחה בעבודה מול ביטוחים, מוטב שתקבעו קודם כל פגישת ייעוץ. בפגישת הייעוץ תוכלו להסביר לעורך הדין באופן ספציפי מה המקרה שאירע לכם, בעקבותיו אתם זקוקים לסיוע מול חברת הביטוח.

 

תביעות ביטוח

כאשר נזק נגרם לדבר מסוים שמבוטח, בין אם מדובר על אדם או על רכוש, אנחנו רוצים לקבל פיצויים מחברת הביטוח. כדי לקבל את הפיצויים הללו יש להגיש תביעה לחברת הביטוח. הגשת נכונה של התביעה, בסיוע איש המקצוע המתאים, תאפשר לכם למקסם את הפיצויים.

חוקי הביטוח

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין משפחה
עורך דין משפחה
מה המשמעות המשפטית של כתובה?

במהלך החתונה מוצאים עצמם, החתן והכלה, משתתפים בטקסים רבים שאינם מוכרים או ברורים להם בהכרח. כחלק מהתהליך, נלקח החתן טרם החופה לחתום על הכתובה, אותה הוא מעניק לכלה מתחת לחופה.

חותמת אפוסטיל
נוטריון
מהו תפקידו של אפוסטיל בהקלת הסחר הבינלאומי

חברות רבות מגיעות לתקרת הצמיחה שלהם בשוק המקומי ומחפשות להתרחב באמצעות סחר בינלאומי. חילופי סחורות ושירותים מעבר לגבולות יצרו שוק עולמי, המטפח שיתוף פעולה ושגשוג כלכלי. עם זאת, כדי להבטיח