דחיית תביעה בגין אובדן כושר עבודה ומה יכול לעשות עורך דין

אובדן כושר עבודה הוא אחד הדברים הכי קשים שאיתם עובד צריך להתמודד. מלבד העובדה שבלי עבודה אדם עלול לחוות קשיים נפשיים רבים, העבודה היא מקור ההכנסה המרכזי שלנו, ולכן אובדן כושר עבודה מוביל בדרך כלל לאובדן הכנסה, מצב שרצוי מאוד להימנע ממנו. אם הגשתם תביעה בגין אובדן כושר עבודה והיא נדחתה, עורך דין מנוסה בהחלט יוכל לעזור לכם.

 

תביעה בגין אובדן כושר עבודה

הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה היא תביעה שאותה מגיש עובד בישראל למוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי הוא חברת הביטוח של המדינה. בכל חודש, כל עובד בישראל מפריש חלק מהמשכורת שלו למוסד לביטוח לאומי, ובעת הצורך המוסד אמור לבטח אותו. אובדן כושר עבודה הוא אחד המקרים הללו, ואם אתם נמצאים במצב הזה עליכם לתבוע פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי.

 

דחיית התביעה

למרבה הצער, לא מעט תביעות שמוגשות לביטוח הלאומי נדחות. חלק מהתביעות נדחות מסיבות מוצדקות, אולם חלקן נדחה בשל חוסר שימת לב או החלטה של שגויה של פקידי המוסד. חשוב להבין שלא תמיד דחיית התביעה נעשתה בגלל טעויות שלכם, אולם יש מקרים שבהם בהחלט הייתם צריכים להתכונן טוב יותר להגשת התביעה. במקרים הללו, ניתנת לכם האפשרות להגיש ערעור.

דחיית התביעה

הגשת ערעור

כאשר אנחנו מגישים ערעור לביטוח לאומי, הדבר החשוב ביותר הוא להבין למה התביעה המקורית נדחתה. הגשה של אותה תביעה בשנית תוביל כנראה לתוצאה דומה, ועליה כבר לא תוכלו לערער. זו הסיבה שלפני הכל עליכם להבין מה בדיוק הסיבה בגינה התביעה נדחתה, ולהבין איך בהגשת ערעור אתם גומרים לכך שהסיבה הזו לא תהווה עילה לדחות את התביעה החדשה שהגשתם.

 

איך עורך דין יכול לעזור

מי שיכול לעזור לכם בסיטואציה הזו הוא עורך דין שמנוסה בהגשת תביעות לביטוח הלאומי. עורך הדין יעבור אתכם על הבקשה המקורית, יזהה את הכשלים בה ויבין כיצד מתקנים אותה כך שהיא תענה על הציפיות של הביטוח הלאומי. לעיתים עורך הדין יפנה אתכם לחוות דעת נוספות על מנת לבצר את הערעור בצורה שתוכיח את הזכאות שלכם מעל לכל ספק.

 

על מה חשוב להקפיד

הדבר החשוב ביותר הוא פשוט לבחור עורך דין שמנוסה בהגשת ערעורים לביטוח הלאומי. עורכי דין שמתעסקים בתביעות עבודה צריכים מומחיות מיוחדת בתחום הזה, דבר שלא קיים אצל כל עורך דין. עליכם לבדוק היטב מי עורך הדין שאותו בחרתם ולבחון את תיקי העבר שבהם הוא ייצג כדי לראות מה רמת ההצלחה שלו.

 

לסיכום

אובדן כושר עבודה יכול לזכות אתכם בפיצוי, אולם כדי שזה יקרה הביטוח הלאומי צריך לקבל את התביעה שלכם. בחלק מהמקרים הביטוח הלאומי עלול לדחות את התביעה. חשוב לקחת עורך דין מנוסה מהתחום שיעזור לכם להגיש ערעור על ההחלטה של הביטוח.

תביעה בגין אובדן כושר עבודה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם