גישור משפטי – יותר טוב מבית המשפט!

בין אם מדובר בהליך פרידה וגירושין או פירוק של חברה בין שותפים, הליך גישור משפטי מהווה את הדרך הטובה ביותר לסיום ההליכים והימנעות ממאבק משפטי סבוך.

 

גישור משפטי – מהו וכיצד הוא מתנהל?

יישוב מחלוקות במגוון נושאים מתנהל בלא מעט פעמיים בין כתלי בית המשפט. לאור העומס אשר מוטל על בתי המשפט, הפרקטיקה אשר נהוגה כיום היא פנייה לגישור משפטי. גישור משפטי הוא הליך במסגרתו שני הצדדים נפגשים לצורך הליך גישור אשר מתבצע באמצעות מגשר מקצועי.  להליך הגישור ישנם מספר שלבים: בשלב הראשון אשר הוא שלב "טרום גישור" יפנו הצדדים למגשר, לצורך פגישת גישור. במידה ומדובר בהליך משפטי, בית המשפט ע"פ רוב ממליץ לצדדים לפנות להליך גישור, וזאת בכדי ליישב את המחלוקת בעצמם. כאשר מדובר בשוק הפרטי, הצדדים עצמם בוחרים את המגשר. המגשר יבקש לקבל את כתבי הטענות, וזאת בכדי לקבל אינפורמציה נוספת. הגישור מתחיל בפגישה משותפת בין המגשר לצדדים, באותו חדר. המגשר יציג את עצמו ויסביר אודות הליך הגישור: מדובר בהליך חשאי וסודי, ובמידה והליך הגישור ייכשל – המידע אשר היה בהליך לא ידווח הלאה. מדובר בהליך וולונטרי ומרצונם החופשי של הצדדים, ולא ניתן לזמן את המגשר לעדות – במידה ומחליטים לגשת לבית המשפט. לאחר מכן יש לחתום על הסכם כניסה להליך גישור,ובשלב הבא כל צד יציג את המקרה ואת העמדות שלו, בהתאם לזווית ראותו. על המגשר להקשיב לשני הצדדים ולהתרשם מהטענות, מעבר לכתבי הטענות אותם ערכו וכתבו עורכי דין. מאחר והמגשר נוקט בגישה אקטיבית אשר מטרתה היא לזהות את הצרכים והאינטרסים, המגשר ייפגש עם כל צד בנפרד – בכדי להכיר נושאים רגישים אשר לא עלו במעמד הפגישה המשותפת, גם כאן מדובר בפגישה סודית אשר לא תועבר לצד השני, אלא אם כן יאשר אחד הצדדים את מתן המידע לצד השני. בשלב הבא המגשר יגדיר את נושאי הגישור וכן יציג סיכום ביניים, כל זאת בכדי לבחון כיצד מתקדמים וכיצד מיישבים את המחלוקות, ובשלב האחרון ולאחר סדרת פגישות ניתן יהיה להגיע להסכמות משותפות, בתיווך המגשר.

 

אחוזי הצלחה גבוהים להליך גישור  

ע"פ נתונים של בתי המשפט, סגירת תיקים במסגרת הליך גישור הוא מעל ל 60%, ובדיני גירושין – 80%. במסגרת ההליך ניתן למנוע מהצדדים מאבק משפטי יקר, מתיש ומורכב, ולכן מדובר בתהליך מצוין אשר יבטיח לא רק את שביעות רצון הצדדים אלא יציאה לעצמאות, תוך קבלת הסכמות במגוון רחב של נושאים. מרכז הוגן אשר הוא מרכז גישור בפריסה ארצית מאפשר לכם להיכנס להליך גישור אשר מתנהל באמצעות מגשרים מקצועיים ומיומנים, כל זאת בכדי להגיע להסכמות בכדי לפתור מחלוקות בדיני משפחה, נזיקין, עסקים ועוד. לקבלת מידע נוסף, השאירו פרטים ונציג ישוב בהקדם.

פטיש של בית משפט

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קבוצת רכישה
כללי
היתרונות והחסרונות בקבוצת רכישה

רכישת דירה או נכס מקרקעין בישראל לא נחשבת לדבר פשוט כל כך, בעיקר בשנים האחרונות. לא לכל האנשים יש את היכולות הכלכליות לרכישה כזאת מצד אחד, אך מהצד השני מדובר