5 שלבים בהגשת בקשת צו ירושה

עריכת צוואה, המבטיחה כי רכושו של אדם יחולק לפי רצונו, היא דבר חשוב שמומלץ לכל אדם לעשות בכדי למנוע מריבות וסכסוכים.

עם זאת, ישנם מקרים בהם אדם נפטר ולא מותיר אחריו צוואה, ויש להסדיר את חלוקת הרכוש ליורשים על פי הקבוע בחוק בירושה.

בכדי להסדיר חלוקת רכוש, יש להוציא צו ירושה.

לפניכם מידע המסביר מהו צו ירושה ומהם 5 השלבים בתהליך הגשת בקשה לצו הירושה.

              

מתי צריך צו ירושה

על מנת לתבוע זכות בעיזבון של אדם שנפטר, יש צורך להוציא צו ירושה. ללא הצו, אין אפשרות לתבוע זכות על רכושו של אותו אדם.
צו ירושה נדרש במספר מקרים:

  1. לעיתים רבות, אנשים הולכים לעולמם מבלי שערכו צוואה בחייהם. במצב זה, על מנת לחלק את העזבון ליורשים, נדרש צו ירושה, שהינו צו משפטי המצהיר מיהם היורשים ומה חלקו של כל אחד מהם ברכוש של הנפטר.
  2. במקרים בהם המנוח ערך צוואה שנפסלה על ידי בית המשפט בהליך של התנגדות לצוואה.
  3. כאשר המנוח ערך צוואה שאינה מתייחסת לכל רכושו. במקרה זה, יינתן צו ירושה ביחס לחלק החסר בצוואה.

 

שלבי הגשת בקשה לצו ירושה

ככלל, מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי של עורך דין המתמחה בתחום של צוואות וצוי ירושה. לפניכם חמשת השלבים הנדרשים בתהליך הגשת צו ירושה:

  1. ראשית, יש למלא טופס בקשה מקוון למתן צו ירושה.

לבקשה יש לצרף תעודת פטירה של המנוח, תצהיר מאומת על ידי עורך דין של המבקש, ייפוי כוח לעורך דין המטפל.

  1. הגשת הבקשה ללשכת הרשם לענייני ירושה במחוז הרלוונטי. בלשכת הרשם בודקים את הבקשה והאם בעניינו של הלקוח קיים תיק קודם או אם הפקיד צוואה בעבר.
  2. עובדי לשכת הרשם מפרסמים בעיתונות הודעה על הבקשה, כך שכל המעוניין להתנגד למתן צו הירושה, רשאי להגיש התנגדות מנומקת בכתב. ההתנגדויות מוגשות ללשכת הרשמים לענייני ירושה.
  3. העתק של הבקשה לצו הירושה עובר לאפוטרופוס הכללי, המשיב על הבקשה בתוך 45 ימים. ישנם שלושה סוגים של תגובות אפשריות; האפוטרופוס הכללי אינו מתנגד לבקשה ולא יתערב בהליכים, האפוטרופוס הכללי מבקש להשלים פרטים או מסמכים חסרים, האפוטרופוס הכללי מבקש מבית המשפט לקיים דיון בבקשה לצו הירושה. במקרה זה, התיק יועבר לבית המשפט.
  4. קבלת צו ירושה דיגיטלי: הצו מונפק כקובץ מחשב ונחתם דיגיטלית על ידי רשם הירושה ונשלח לכתובת הדואר האלקטרוני של מגיש הבקשה או עורך הדין המייצג.

 

לסיכום,

תהליך הגשת צו ירושה אינות תהליך ארוך, אך חשוב מאוד להקפיד על כל השלבים, מילוי כל הפרטים וצירוף כל המסמכים הנדרשים. בכדי שתהליך זה אכן יעבור בצורה מהירה וקלה, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי המתמחה בתחום, שילווה אתכם לאורך כל התהליך.

 

סימן של מאזניים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הסכם גירושים
משפט
המדריך המלא לגירושין – כל מה שצריך לדעת

במרבית המקרים, הליך גירושין מתחיל לאחר תקופה ארוכה של תסכול ולאחריה ניסיונות להציל את הזוגיות, המלווים בהתלבטויות רבות. למרות זאת, קבלת ההחלטה לפרק את המשפחה, לעולם אינה קלה. חששות רבים

מטבעות ורכב
משפט
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

במדינת ישראל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוים.כיצד מקבלים ומה יהיה גובה הפיצוי? כל הפרטים – במאמר הבא. נפגע תאונת דרכים? אתה זכאי לקבל פיצוי לצערנו, במדינת ישראל

הבלוג
Labor Act 2018 (work orders): the main measures

Emmanuel Macron had announced during the presidential campaign, he intends to reform the labor code by going beyond the Labor Law. This law, Myriam El Khomri, was adopted by the National Assembly on

הגשת תביעה
משפט
הזכות לשם טוב והגנה על הפרטיות

לכל אדם שמורה הזכות לשמו הטוב והגנה על פרטיותו, ומשום כך במידה ואדם הכפיש את שמכם ברבים אתם יכולים לתבוע אותו במסגרת תביעת לשון הרע. כל הפרטים אודות הגשת תביעה