אלימות במשפחה

תקופת הקורונה שגורמת למשפחות רבות להסתגר ימים ארוכים יחדיו בבית, מובילה להחמרה במספר עבירות האלימות במשפחה.

עבירות אלימות במשפחה הן עבירות אשר קשה מאוד לטפל בהן ולהפסיק אותן, מאחר והן מתרחשות בתא משפחתי ששומר על דיסקרטיות רבה, ובגלל שהן נובעות פעמים רבות ממעגל מתמשך שקשה לשבור.

במאמר זה נדון בכמה היבטים של עבירות אלו.

 

מדוע חשוב לערב גורמים חיצוניים במהירות האפשרית בענייני אלימות במשפחה?

נתחיל בעצה והמלצהhttps://www.alonerez.co.il הוא אתר אינטרנט של עורך דין שמטפל בעבירות אלימות במשפחה.

מדובר על דוגמה אחת מני רבות לזמינות של שירותים חיצוניים אשר נועדו להקל ולסייע למשפחות אשר נפגעות מאלימות. חשוב מאוד לערב גורמים חיצוניים במהירות האפשרית בעבירות מסוג זה, מאחר ויש להן נטייה להחמיר ככל שהזמן עובר.

הטאבו על פגיעה פיזית בבני הבית הולך ונשבר, ותהליך ההתעללות הולך וצובר תאוצה. פעמים רבות, לבת הזוג, או אפילו לילדים, קשה מאוד לצאת מהמצב לבדם.

האלימות הופכת לשגרת חיים מחרידה, למצב קבוע ונתון, שקשה מאוד לחשוב על התנערות ממנו. הביטחון העצמי של הקורבנות הולך ונשחק, עד שהיכולת שלהם להביע התנגדות, או לחפש דרך מוצא למעשה לא קיימת. אדם חיצוני, בעל הכשרה מתאימה, ידע לטפל במצב ברגישות ובמהירות, ולהתחיל את תהליך הריפוי של כלל המעורבים.

 

ממה נובעת המורכבות האדירה של טיפול בעבירות אלימות במשפחה?

עבירות אלימות במשפחה, שונות באופן מהותי מעבירות אחרות מבחינת הטיפול, גם הסוציאלי וגם המשפטי. המשפחה פעמים רבות שומרת על האלימות בסוד, בין אם על ידי הסתרת הפגיעות והפצעים בעזרת ביגוד מתאים, או בעזרת הסתגרות בבית.

עם הזמן, מתפתחת מיומנות בהשמעת תירוצים לכל פציעה, במטרה להונות רופאים ומורים. מעבר לקושי לאתר את נפגעי האלימות, קשה מאוד לשכנע אותם להתחיל ולטפל בבעיה.

האדם האלים לרוב נמצא בקשר רגשי עם בני הבית, ומפעיל מניפולציות בעלות עוצמה לא פחותה מהאלימות הפיזית אותה הוא מפעיל. בני הבית השונים עלולים להיות בעלי דעה אחרת על הטיפול הראוי במצב, מה שיגרום למאבק בין הקורבנות עצמם, ולנידוי של האדם אשר עירב את רשויות החוק כדי לקבל מהם סיוע ראוי.

 

חשוב להכיר את הארגונים המעניקים סיוע

רבים חושבים על הטיפול המערכתי בעבירות של אלימות במשפחה, כטיפול אשר עיקרו הוא תביעה פלילית לבעל הנוהג באלימות.

למעשה, קיים מגוון עצום של ארגונים המעניקים סעד ותמיכה לבני הבית הסובלים מאלימות. ארגונים מסוימים אפילו שמו להם למטרה לסייע לבני זוג והורים אלימים לתעל את האלימות שלהם למחוזות אחרים, ומציעים מעגלי תמיכה ושיקום.

קיימים כמובן גם ארגונים אשר נועדו למלט את הקורבנות מהבית מהר ככל האפשר. ארגונים אלו מפעילים דירות מסתור בכל רחבי הארץ, המציעות שירותי לימוד ותעסוקה לאם ולילדיה, כך שיוכלו לחזור לשגרת חיים תקינה, ולטפל משפטית בנושא בנחת ובלי פחד.

 

עורך דין במחשב

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תביעת רשלנות רפואית
עורך דין רשלנות רפואית
כיצד לאסוף ולשמור ראיות בתביעת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל אחד משלבי הטיפול הרפואי. במידה וכתוצאה מהרשלנות הרפואית נגרמו לכם נזקים שונים, הרי שעומדת בפניכם האפשרות להגיש תביעה ולדרוש פיצויים בהתאם. על מנת למקסם את

מלחמות ירושה
עורך דין צוואות וירושות
‏מלחמות ירושה: אל תגידו לי זה לא יקרה

מלחמות ירושה מתוקשרות של אנשי עסקים מרובי נכסים מספקות לנו הצצה לעולם המורכב והיצרי של הצוואות  והירושות. אבל, מלחמות ירושה אינן מנת חלקם הבלעדית של בעלי ההון, כל אחד מאיתנו

עוד דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה
מתי צריך עורך דין לענייני גביית חובות?

בכל הנוגע לניהול כספים וניהול עסק, אחד ההיבטים המאתגרים ביותר יכול להיות התמודדות עם חשבוניות שלא שולמו וחשבונות בפיגור. במקרים מסוימים, עסקים עלולים למצוא את עצמם במצב שבו הם אינם