אלימות במשפחה

תקופת הקורונה שגורמת למשפחות רבות להסתגר ימים ארוכים יחדיו בבית, מובילה להחמרה במספר עבירות האלימות במשפחה.

עבירות אלימות במשפחה הן עבירות אשר קשה מאוד לטפל בהן ולהפסיק אותן, מאחר והן מתרחשות בתא משפחתי ששומר על דיסקרטיות רבה, ובגלל שהן נובעות פעמים רבות ממעגל מתמשך שקשה לשבור.

במאמר זה נדון בכמה היבטים של עבירות אלו.

 

מדוע חשוב לערב גורמים חיצוניים במהירות האפשרית בענייני אלימות במשפחה?

נתחיל בעצה והמלצהhttps://www.alonerez.co.il הוא אתר אינטרנט של עורך דין שמטפל בעבירות אלימות במשפחה.

מדובר על דוגמה אחת מני רבות לזמינות של שירותים חיצוניים אשר נועדו להקל ולסייע למשפחות אשר נפגעות מאלימות. חשוב מאוד לערב גורמים חיצוניים במהירות האפשרית בעבירות מסוג זה, מאחר ויש להן נטייה להחמיר ככל שהזמן עובר.

הטאבו על פגיעה פיזית בבני הבית הולך ונשבר, ותהליך ההתעללות הולך וצובר תאוצה. פעמים רבות, לבת הזוג, או אפילו לילדים, קשה מאוד לצאת מהמצב לבדם.

האלימות הופכת לשגרת חיים מחרידה, למצב קבוע ונתון, שקשה מאוד לחשוב על התנערות ממנו. הביטחון העצמי של הקורבנות הולך ונשחק, עד שהיכולת שלהם להביע התנגדות, או לחפש דרך מוצא למעשה לא קיימת. אדם חיצוני, בעל הכשרה מתאימה, ידע לטפל במצב ברגישות ובמהירות, ולהתחיל את תהליך הריפוי של כלל המעורבים.

 

ממה נובעת המורכבות האדירה של טיפול בעבירות אלימות במשפחה?

עבירות אלימות במשפחה, שונות באופן מהותי מעבירות אחרות מבחינת הטיפול, גם הסוציאלי וגם המשפטי. המשפחה פעמים רבות שומרת על האלימות בסוד, בין אם על ידי הסתרת הפגיעות והפצעים בעזרת ביגוד מתאים, או בעזרת הסתגרות בבית.

עם הזמן, מתפתחת מיומנות בהשמעת תירוצים לכל פציעה, במטרה להונות רופאים ומורים. מעבר לקושי לאתר את נפגעי האלימות, קשה מאוד לשכנע אותם להתחיל ולטפל בבעיה.

האדם האלים לרוב נמצא בקשר רגשי עם בני הבית, ומפעיל מניפולציות בעלות עוצמה לא פחותה מהאלימות הפיזית אותה הוא מפעיל. בני הבית השונים עלולים להיות בעלי דעה אחרת על הטיפול הראוי במצב, מה שיגרום למאבק בין הקורבנות עצמם, ולנידוי של האדם אשר עירב את רשויות החוק כדי לקבל מהם סיוע ראוי.

 

חשוב להכיר את הארגונים המעניקים סיוע

רבים חושבים על הטיפול המערכתי בעבירות של אלימות במשפחה, כטיפול אשר עיקרו הוא תביעה פלילית לבעל הנוהג באלימות.

למעשה, קיים מגוון עצום של ארגונים המעניקים סעד ותמיכה לבני הבית הסובלים מאלימות. ארגונים מסוימים אפילו שמו להם למטרה לסייע לבני זוג והורים אלימים לתעל את האלימות שלהם למחוזות אחרים, ומציעים מעגלי תמיכה ושיקום.

קיימים כמובן גם ארגונים אשר נועדו למלט את הקורבנות מהבית מהר ככל האפשר. ארגונים אלו מפעילים דירות מסתור בכל רחבי הארץ, המציעות שירותי לימוד ותעסוקה לאם ולילדיה, כך שיוכלו לחזור לשגרת חיים תקינה, ולטפל משפטית בנושא בנחת ובלי פחד.

 

עורך דין במחשב

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
עורך דין פלילי
עיכוב הליכים במשפט הפלילי

ההתמודדות עם הליכים משפטיים אינה פשוטה, וזה נכון במיוחד לכל הנוגע בהליכים פליליים. כדאי שתדעו שקיים כזה דבר עיכוב הליכים ולא פעם יכולה להיות משמעות אדירה לצעד כזה.   מה זה

חישבו כספים
מיסים
אילו חוקים חייבים להכיר כאשר פותחים קופת גמל

פתיחת קופת גמל לחיסכון, נתפסת בשנים האחרונות כאחת הדרכים הפוחת אטרקטיביות. אם לפני קצת יותר מעשור נחשבו קופות הגמל לדובדבן שבקצפת בכל האמור בחיסכון לטווח הבינוני. אבל היום, לאחר שקופת

עוד מיסים ראשית
כללי
מדוע כדאי להתייעץ עם עו״ד מיסים?

הקמה של עסק במדינה כמו ישראל זה לא עניין של מה בכך. כולנו אומנם רוצים להצליח וחלק מאיתנו אפילו יתנו את הנשמה כדי שזה יקרה, אך כולנו עלולים לעשות טעויות