אילו פרטים חייבים לדעת לפני שהולכים לסכסוך בין יורשים?

ירושה עלולה להוות טריגר לסכסוכים, במיוחד כאשר הצוואה שנשארה אינה ברורה או שקיים ספק לגבי אמינותה. כאשר ניגשים לפתיחת צוואה לאחר פטירת המנוח, חשוב להכיר את הזכויות שלכם ואת חוקי הצוואה, על מנת להימנע מסכסוכים, או במידה וישנו מצב לסכסוכים – להגיע אליו מוכנים. אז מה כדאי לכם לדעת לפני שמגיעים לסכסוך בין יורשים?

 

ירושה וצוואה – הסבר כללי

כאשר אדם הולך לעולמו יש לטפל בעיזבונו. עיזבונו של מנוח נחשב לכלל הנכסים שלו לרבות מיטלטלין, נדל"ן וכספים. במידה והמנוח הותיר אחריו צוואה עיזבונו יחולק לפי הוראתו, אך במידה ולא הותיר צוואה עיזבונו יועבר ליורשיו החוקיים ובמדינה ואין כאלה יועברו לידי המדינה. למידע נוסף על צוואות ירושות, חפשו פורטל ירושה וצוואה וקבלו את כל המידע שאתם צריכים לדעת.

 

האם ניתן לערער על צוואה?

צוואה היא הוראה מחייבת בחוק אך ניתן במקרים מסוימים לערער אליה. במידה והצוואה נכתבה ללא נוכחות עורך דין, או כאשר המנוח לא היה בצלילות מלאה בעת כתיבתה וניתן להוכיח שחוסר הצלילות השפיעה על כתיבת הצוואה, ניתן לערער על הצוואה. כמו כן, במידה והצוואה נכתבה באופן שאינו ברור לגבי חלוקת הרכוש, גם אז ניתן לערער עליה על מנת לפרשה באופן שהכי קרוב לכוונת המנוח.

 

מהם הגורמים המניעים לסכסוכים בין יורשים?

סכסוכים בין יורשים לרוב מונעים באופן חלוקת הרכוש של המנוח. כאמור, לעיתים הצוואה כתובה באופן שאינו ברור ולכן קשה להבין כמה כל אחד צריך לקבל, והדבר עלול להוביל לסכסוכים. במקרים אחרים, המנוח לא הותיר אחריו צוואה ואז חלוקת הרכוש נעשית על פי חוק, דבר העלול גם הוא להוביל לסכסוכים בין יורשים.

 

איך מתמודדים עם סכסוכים על ירושה?

כאשר ישנו סכסוך בין יורשים על הירושה, חשוב קודם להבין מה מהות הסכסוך. ניתן לנסות להגיע להבנות בתוך המשפחה בין היורשים, וזאת ללא התערבות חיצונית. במקרים רבים הסכסוך עלול להגיע למקומות בלתי פתירים ואז ישנו צורך בהיעזרות בשירותיו של עו"ד מומחה. במקרים אלה כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בתחום צוואות וירושה, שיוכל לסייע לכם לפתור את הסכסוך במהרה.

 

האם ניתן למנוע סכסוכים על ירושה?

סכסוכים על ירושה ניתנים למניעה כאשר ישנן הבנות ברורות בנוגע לחלוקת עיזבונו של המנוח. במקרים בהם לא ברור מה היה רצון המנוח, ניתן להגיע להסכמות תוך שיח מעמיק בנושא ותוך רצון להתחשבות ברצונו של המנוח כפי שהיורשים מכירים זאת. גם במקרים אלה, ניתן לערב עו"ד לגישור בטרם הגעה לסכסוך משפטי של ממש.

 

אז מה כדאי לכם לדעת לפני הגעה לסכסוך בין יורשים?

סכסוך בין יורשים נוגע לאופן חלוקת עיזבונו של המנוח. לפני שאתם מגיעים לסכסוך חשוב שתבינו מה המניעים לסכסוכים כאלה ותעזרו בשירותיו של עו"ד מומחה.

איש משפט

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הבלוג
Labor Act 2018 (work orders): the main measures

Emmanuel Macron had announced during the presidential campaign, he intends to reform the labor code by going beyond the Labor Law. This law, Myriam El Khomri, was adopted by the National Assembly on

מאזניים
עורך דין
המדריך המלא לחילוץ ילדים לאחר תאונת דרכים

אין ספק שאחד מהדברים הנוראיים ביותר שעלולים לקרות לכולנו בחיים זה תאונת דרכים, והעניין הופך לעוד יותר נוראי כאשר מדברים על תאונה שמעורבים בה ילדים. איך מחלצים ילד מתאונת דרכים

עסקאות נדלן ראשית
כללי
עורך דין מקרקעין לעסקאות נדל"ן שונות

מרגישים שהגיע הזמן שלכם להתקדם בחיים? נמאס לכם לשלם שכירות ואתם חוששים שכך לא תהיה לכם יציבות כלכלית? אם כך, אין ספק שאפשר להבין אתכם. מי מאיתנו לא היה רוצה